تاریخ انقضای ادعای فیلترینگ هوشمند فرا رسید​‎

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی سه اقدام اساسی برای مقابله با آسیب های ناشی از محتوای مجرمانه شبکه های اجتماعی را مسدود شدن شبکه‌های معاند، الزام آنها به انتقال سرور‌هایشان به داخل و تقویت شبکه‌های داخلی برشمرد.

بی.بی.سی فارسی رفع فیلتر نشده است

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه گفت:سایت بی.بی.سی فارسی رفع فیلتر نشده است و شرکت ارتباطات زیرساخت باید علت در دسترس بودن این سایت در برخی نقاط را به سرعت بررسی کند.

یوتیوب رفع فیلتر نمی‌شود

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از تذکر به شرکت ارتباطات زیر ساخت به دلیل بروز مشکلات فنی که منجر به رفع فیلتر برخی سایت های اینترنتی همچون یوتیوب شده است، خبر داد. عبدالصمد خرم آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص رفع فیلتر سایت یوتیوب و دسترسی برخی کاربران اینترنت در ایران به […]

آیا دولت حقوقدانان در برابر قانون تمکین می‌کند؟

علاوه بر این‌که رئیس‌جمهور به عنوان رئیس شورای‌عالی فضای مجازی نمی‌تواند نظر شخص خود را به‌جای شورای‌عالی اعلام کند، سئوال این است که آیا شان این شورا ورود به مصداق است؟ یا نقش اولاً و بالذات شورا تعیین سیاست‌های کلی و قواعد نیست؟ این هم سئوالی است که دولتی که رئیس آن خود را حقوقدان می‌داند لازم است پاسخ منطقی برای آن داشته باشند.

وایبر فیلتر نشده است

دسترسی به سرویس تماس اینترنتی «وایبر» که یکی از اپلیکیشن های موبایلی محسوب می شود از ظهر امروز سه شنبه برای کاربران ایرانی غیرممکن شده است.

صفحه کمیته فیلترینگ در توئیتر جعلی است

من هم پس از شنیدن این خبر که صفحه‌ای در سایت توئیتر به نام کارگروه ایجاد شده موضوع را بررسی کردم و متوجه شدم متأسفانه این جعل عنوان صورت گرفته است.

خرم‌آبادی: دولت درخواست رفع‌فیلتر فیس‌بوک را مطرح نمی‌کند

در سایت فیس‌بوک فقط بیش از 250 میلیارد تصویر وجود دارد و هر ساعت 14 میلیون محتوا به این سایت اضافه می‌شود. لذا کثرت محتوای فیس‌بوک و ماهیت اشتراک‌گذاری و توزیع شبکه ای محتوای آن موجب شده تفکیک محتوای مجرمانه از محتوای غیرمجرمانه در این سایت امکانپذیر نباشد. بنا بر این فعالیت چنین سایتی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی است.

بهره‌ای که صهیونیست‌ها از فیس‌بوک می‌برند

مشاور قضایی دادستان کل کشور گفت: اسرائیلی‌ها فیس‌بوک را بهترین ابزار گسترش صلح به شیوه صهیونیستی می‌دانند و بر این باورند که رویدادهای اجتماعی خاورمیانه با کمک فیس‌بوک به دلخواه آنها پیش رفته است.

واكنش كميته فيلترينگ به خبر فيلتر صفحه احمدی‎نژاد

تهيه کنندگان صفحه اي که به نام جناب آقاي دکتر محمود احمدي نژاد در سايت ويکي پديا ايجاد شده، نسبت‌هاي ناروايي به ايشان داده‌اند که محتواي اين صفحه پس از بررسي‌هاي کارشناسي، به استناد بند «د-۳» فهرست مصاديق محتواي مجرمانه و ماده ۶۹۸ قانون مجازات اسلامي (نشر اکاذيب و تشويش اذهان عمومي عليه مقامات رسمي) در تاريخ ۱۳۹۰/۹/۱۵ توسط کارگروه تعيين مصاديق، مجرمانه تشخيص داده شد و فيلتر گرديد.