«عبدالفتاح السیسی» هم راهی مسکو شد

رئیس جمهور مصر که راهی سفر روسیه شده است به پادشاه اردن و ولی‌عهد امارات که روز گذشته وارد مسکو شده‌اند ملحق خواهد شد.

۳۰۰۰مصری در دولت السیسی کشته شدند

یک سازمان غیر دولتی حقوق بشری در مصر در آماری تکان‌دهنده اعلام کرد که نزدیک به سه هزار مصری طی دو سال گذشته (دولت عبدالفتاح السیسی) به دست نیروهای امنیتی کشته شده‌اند.

رژیم السیسی؛ هدیه‌ای به داعش

نشریه آمریکایی فارن‌پالیسی دولت فعلی مصر را هدیه‌ای به گروه تروریستی داعش دانسته است.

کانال جدید سوئز افتتاح شد

عبدالفتاح سیسی در استان اسماعیلیه در حضور تعدادی از رهبران جهان و هیات‌های خارجی کانال جدید سوئز را افتتاح کرد.

اصلاحیه السیسی بر قانون حقوق سیاسی

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اصلاحیه‌ای بر قانون بهرمندی حقوق سیاسی صادر کرده که روند برگزاری انتخابات پارلمانی را تسهیل کند.

هراس السیسی از بازی قدرت عربستان

بی‌شک می‌توان گفت عبد الفتاح السیسی به قدرت رسیدن خود در مصر را مدیون ریال‌های عربستان و نقش آفرینی این کشور در منطقه است، اما سوالی که در اینجا مطرح می‌شود آن است که چرا السیسی در جنگ یمن شرکت نکرد.

احتمال صدور عفو از سوی السیسی برای مرسی

یکی از چهره‌های نزدیک به عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اعلام کرد که احتمالا او «محمد مرسی» را که محکوم به اعدام شده از این مجازات عفو کند.

سرنگونی السیسی برای تل‌آویو فاجعه‌بار است

مرکز مطالعات جامعه و بررسی اوضاع بین‌المللی اسرائیلی فاش کرد که سرنگونی نظام عبدالفتاح السیسی در مصر برای تل‌آویو فاجعه‌بار خواهد بود.

حکم مرسی روز سه شنبه صادر می‌شود

دادگاه مصر روز سه‌شنبه اولین حکم رئیس‌جمهور برکنار شده این کشور را صادر خواهد کرد و این احتمال وجود دارد که این حکم تا اعدام برسد.

«الیزه» در آفریقا به دنبال چیست؟

اگر ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه توانست با احیای قدرت بین‌المللی این کشور، افکار عمومی را که خواستار بازگشت مسکو به جایگاه پیشین خود در زمان اتحاد جماهیر شوروی بودند، به سمت خود متمایل کند، اولاند نیز رویای احیای فرانسه‌ی ناپلئونی را در سر می‌پروراند.