چرا عبدالله گل از اردوغان حمایت نمی‌کند

اردوغان که طی روزهای اخیر استراتژی کهنه خود مبنی بر «یک دست سازی قدرت در آنکارا» را دنبال می کند، در قمار سیاسی خود مبنی بر حذف همه مخالفان سیاسی از راس و بدنه دولت مصمم به نظر می‌رسد.

پاسخ تند «اردوغان» به «عبدالله گل»

رئیس جمهور ترکیه در ضیافت افطار شب گذشته در واکنش به درخواست تغییر سیاست خارجه این کشور که از سوی رئیس‌جمهور سابق طرح شده بود، او را خائن و ترسو خواند.

سایه سنگین رسوایی بر حزب اردوغان

در صورت شکست حزب اردوغان در انتخابات فردا در شهرهای استانبول و آنکارا، نخست وزیر دستور برگزاری انتخابات عمومی زودهنگام را می دهد.

پشت پرده تکان‌دهنده جنبش گولن در ترکیه

این جنبش، مقدار بسیار زیادی پول و دارایی در سرتاسر جهان دارد و هیچ کس نمی‌داند که این دارایی‌ها چگونه بدست آمده‌اند. سازمان گولن می‌تواند ابزاری در دست CIA باشد برای نفوذ هرچه بیشتر در قفقاز و آسیای مرکزی. حتی ممکن است که گولن سالخورده، به خودی خود تسلطی بر این جنبش نداشته باشد. مقامات دولت ترکیه حتی از بردن نام او نیز هراس دارند و به طور مداوم در گفت و گو های خود با زبان رمزی به او اشاره می‌کنند، این مسئله نشان می‌دهد که ترسی واقعی از گولن و سازمان او وجود دارد.

بهبود روابط ترکیه و اسرائیل و پیامدهای آن

هر چه روابط ترکیه و اسرائیل ارتقا یابد، زمینه های حضور و مانور و بازیگری غرب در منطقه بالاتر خواهد رفت. در این حال سیاست های مستقلانه کشورهای منطقه چون ایران، عراق و . . . هم تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. از سوی دیگر ترکیه و اسرائیل پتانسیل هایی دارند که اگر زمانی جمع گردد، می تواند بازی در دیگر منطقه ها را تحت تاثیر قرار دهد.

تماس تلفنی عبدالله گل با روحانی

” عبدالله گل ” رییس جمهوری ترکیه عصر دوشنبه در گفتگوی تلفنی با دکتر ” حسن روحانی ” رییس جمهوری منتخب ملت ایرانْ خواستار توسعه هرچه بیشتر روابط و همکاری های دو کشور شد.

ضرب‌الاجل ۲۴ ساعته اردوغان جواب نداد

عبدالله گل رئیس جمهور ترکیه نیز که در مقایسه با اردوغان لحنی مصالحه جویانه تر را در برابر تظاهرکنندگان در پیش گرفته است گفت نشستی محرمانه را با برخی تظاهرکنندگان برگزار کرده است .

ضیافت ناهار عبدالله گل با کاربران توئیتر

گل که خود از کاربران تایید شده توئیتر است بیش از دومیلیون و هفتصد و پنجاه هزار دنبال کننده دارد.

اردوغان در اندیشه حذف سیاسی گل

این روزها در مجلس ترکیه بحث بر سر تغییر نظام سیاسی این کشور از پارلمانی به ریاست جمهوری و انتقال اختیارات اجرایی به رئیس جمهور و حذف مسند نخست وزیری مطرح است.

مجلس ترکیه به دولت اسلامگرای اردوغان رای اعتماد داد

به گزارش از رسانه‌های ترکیه، مجلس این کشور امروز چهارشنبه در نشست عمومی خود با حضور 322 تن از نمایندگان حاضر به دولت اردوغان رای اعتماد داد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.