پاسخ‌ به تناقضات بی‌شمار سروش در مناظره «بسط تجربه نبوی»

به چه دلیل متن دینی همواره صامت، مبهم و تفسیر‌پذیر است؟ متن می‌تواند روشن، محکم و مفصل بوده و تفسیرهای متعدد را برنتابد. قرآن کریم نیز بر این حقیقت مهر تایید زده که مدلول برخی ازآیات روشن و آشکار است.

پاسخ به ادعاهای قرآن‌پژوهان سکولار در مناظره «بسط تجربه نبوی»

وظیفه اوصیای پیامبر همچون وظیفه پیامبر بود یعنی ابلاغ دین خدا به مردم بر مبنای وحی قرآنی و وحی بیانی و جلوگیری از تفسیرها و آرای شخصی در امر دین که موجب تحریف لفظی و معنوی اسلام و نابودی آن می گشت.

مديری كه خودش را بورسيه كرد +سند

در حالی كه با جنجال‌سازی ابتدایی روزنامه‌های افراطی و برخي از افراد اصلاحطلب، درباره تخلف گسترده در اخذ بورسيه‌های تحصيلی، نوك پيكان اين رسانه‌ها به سوي اصولگرايان نشانه رفته بود، رفته رفته تشت رسوایی اين جماعت بيش از پيش از بام می‌افتد.

پلورالیزم دینی یا حق‌گرا را رد می‌کنیم

عضو هیئت علمی گروه سیاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: پلورالیسم دینی یا حق‌گرایی را رد می‌کنیم اما مدارا و مرافقت با فرقه‌های اسلامی را قبول داریم، اساساً طرح اختلافات شیعه و سنی الان مفهوم ندارد.

آیا اصلاح‌طلبان«واقعا»با هتاکان به امام(ره) نسبتی ندارند؟

اظهارات اخیر عیسی سحرخیز درباره عدم علاقه «خیلی» از اصلاح طلبان به امام خمینی (ره) جنجال های فراوانی را ایجاد کرد، سوال اینجاست که آیا این اولین توهین به امام و اندیشه های ایشان است؟

توهین جدید سروش به فرهنگ عاشورا

همزمان با گسترش تفکر اسلام ناب محمدی (ص) و افزایش چشم گیر مراکز شیعی در سراسر جهان برخی شبکه های ماهواره ای فارسی زبان با تولید برنامه های به ظاهر دینی و با پشتوانه وهابیت به مقابله با دین اسلام و تشیع پرداخته اند. رشد روزافزون نهضت های ضد استکباری و ایجاد موجهای هویت خواهی […]

وقتی سروش صدای مهاجرانی را هم درآورد

هتر است آقای سروش قبل از اینکه شروع به تهمت زدن به فقها کنند، قدری مطالعات خویش را عمیق تر نمایند تا حداقل دچار خودنقدی دوستان و رسانه‌های نزدیک به خود نشوند!! نکته این است که که افتراهای سروش به آیت الله مؤمن و به برداشت فقهای اسلامی از این حدیث آن قدر شور می‌شود که صدای مهاجرانی را در می‌آورد تا چنین پاسخی را به وی دهد.

فیلم مستند: سکولار نیستیم

«نسبت میان اسلام و مدرنیته در اندیشه روشنفکران دینی»، «قرائت های مختلف و متفاوت روشنفکران دینی از سکولاریسم» و «امکان تفکیک سکولاریسم سیاسی و سکولاریسم فلسفی» از جمله موضوعات مطرح شده در این مستند کوتاه است.

پاسخ خسروپناه به دیدگاه سروش در مورد وحی و قرآن

نگارنده نیز از باب دفاع از حریم وحی و پاسخ به درخواست جمعی از دوست­داران دانش، ناچارم برای اثبات این مطلب که قرآن کریم، تنزیل الهی است، با ایشان گفت­وگویی علمی داشته باشم و اما سپاسگزارم که باب گفت­وگو درباره «وحی»را دوباره باز کرده و باعث شده با شرح و بسط وحی‌شناسی، زوایای جدیدی از آن، به روی اهل معرفت گشوده شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.