جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

شهید وقتی به میدان می‌آید که مجاهد شکست خورده است

شهادت جنگ نیست، رسالت است. سلاح نیست، پیام است. کلمه‌ای‌ست که با خون تلفظ می‌شود!… جلادی در نیمه‌شب، تسبیح گویان، به نام یک «امام» نزدیک می‌شود، مردم برای اقتدای به او برخاسته‌اند تا در پی‌اش صف کشند. شهید ناگهان شمع را در جمع برمی‌افروزد… شهادت در اسلام یک حکم پس از جهاد است و شهید هنگامی به میدان می‌آید که مجاهد شکست خورده است.

اگر حسین نباشد و یزید باشد طواف کعبه و بت‌خانه یکی‌ست

حج را نیمه‌تمام می‌گذارد و شهادت را انتخاب می‌کند، مراسم حج را به پایان نمی‌برد تا به همه حج‌گزاران تاریخ، نمازگزاران تاریخ، مؤمنان به سنت ابراهیم، بیاموزد که اگر امامت نباشد، اگر رهبری نباشد، اگر هدف نباشد، اگر حسین (ع) نباشد و اگر یزید باشد، چرخیدن بر گرد خانه خدا، با خانه بت، مساوی است.

ثروت قارون از طریق حلال کسب شده بود!

شریعت مقدس معاشرت با فقرا را توصیه می‌کند و در مقابل می‌گوید که تعامل با اغنیا قساوت قلب می‌آورد. در حالیکه چون برای خودمان شأن‌های کاذب قائلیم عموماً از این امور سرباز می‌زنیم.

درسى كه اربعين به ما می‌‏دهد

درسى كه اربعين به ما مى‏ دهد، اين است كه بايد ياد حقيقت و خاطره ‏ى شهادت را در مقابل طوفان تبليغات دشمن زنده نگهداشت. شما ببينيد از اول انقلاب تا امروز، تبليغات عليه انقلاب و امام و اسلام و اين ملت، چه قدر پرحجم بوده است. چه تبليغات و طوفانى كه عليه جنگ به راه نيفتاد جنگى كه دفاع و حراست از اسلام و ميهن و حيثيت و شرف مردم بود.

تکالیف عاشورایی از نگاه رهبر انقلاب

کسانی که مسؤولیت بیشتری دارند، خود را بیشتر به برکات این ماه نزدیک کنند… اگر همه‌ی ما عاشورایی باشیم، حرکت دنیا به سمت صلاح، سریع، و زمینه‌ی ظهور ولی مطلقِ حق، فراهم خواهد شد. باید این مفاد برای مردم بیان شود.

عاشورای مُکَرر

در طول تاریخ بسیار اتفاق افتاده که پیروان سالار شهیدان صرفا به جهت بزر گداشت یاد مولای مظلومشان آماج کین دشمنان اهل بیت پیامبر و بخت برگشتگان ناآگاهی قرار گرفته اند که فریب ایشان را خورده اند. اگر بخواهیم برای عاشورای مکرر مصداقی ذکر کنیم این قبیل حوادث از مصادیق بارز آن خواهند بود؛ حوادثی که آخرین نمونه های آن را امسال، در سالگشت عاشورای حسینی در افغانستان، پاکستان ، عراق، جمهوری آذربایجان و بلوچستان ایران شاهد بودیم.

کسب مال حرام، عامل اصلی بی‌بصیرتی

آیت الله مجتبی تهرانی با اشاره به این که دشمنان امام حسین اهل عبادت ظاهری بودند؛ اما توجه نداشتن به لقمه حلال آنها را در برابر امام حسین(ع) قرار داد، گفت: حضرت فرمودند دسته‌ای از شما‌‌ تطمیع شدید، به شما پول داده‌اند که به جنگ با من آمده‌اید؛ اما شکم‏هایتان الآن پر از حرام است، چیزی نمی‌فهمید و هیچ عبادتی از شما اثر نمی‌کند.

صوت: سخنرانی حجت‌الاسلام قاسمیان، هیئت الزهرا دانشگاه شریف

فایل صوتی ۴ شب اول سخنرانی حجت الاسلام قاسمیان در مراسم دهه اول محرم که در دانشگاه شریف منعقد می گردد برای دریافت قرار داده شده است. موضوع صحبت‌های امسال ایشان، «عبرت های عاشورا و وظایف اجتماعی» هست.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.