پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

از شش هشت برای پیگیری مسئله عدالت تریبون بسازید

مصاحبه خواندنی محمد صادق شهبازی دبیر اسبق جنبش عدالتخواه دانشجویی با نشریه قسط جنبش عدالتخواه دانشجویی به مناسبت پانزدهمین سالگرد پیام رهبر انقلاب به دومین نشست سراسری جنبش دانشجویی در تاریخ ۱۳۸۱/۸/۶

جایگاه یک جوان حزب اللهی کجاست؟

جایگاه یک جوان حزب اللهی، جایگاهی است که رهبر معظم انقلاب آن را نیروی محرکه کشور می داند، محافظ انقلاب می داند.
برخی فکر می کنند محافظت از انقلاب یعنی جان دادن و جهاد کردن که به نظرم بسیار کوته بینانه است. جهاد و شهادتی که پشت آن تفکر و تعقل نباشد ارزنی بدرد نمی خورد و همچنین عمل و حرکتی که پشتش تفکر و هدفی نباشد بدرد لای جرز دیوار می خورد.

مصداقی که دچار سوتفاهم شد

دانشجوی عدالتخواه، بیش از آنکه با ظالم مخالف باشد، با ظلم مخالف است؛ بیش از آنکه با ستمگر مخالف باشد، با ستمگری و جور مخالف است، بیش از آنکه با مسئول خاطی مخالف است، با روندی که منجر به فساد حکومتی می شود مخالف است. مصداق سازی یعنی مخالفت با ظالم به جای ظلم، مخالفت با ستمگر به جای ستم ، مخالفت با شخص مفسد به جای مخالفت با جریان مولد فساد.

عدالت‌خواهی و فسادستیزی ایجابی

تجربه نشان داده که مدل برخورد ما برخورد سلبی یا اعتراضی بوده است. یعنی واکنش شدید نشان داد با ابزارهایی مثل بیانیه، تحصن، تجمع، نقد و … . این نوع برخوردها در برخی موارد بسیار به موقع، درست و اصولی بوده و شاید گفت حداقل کاری است که از عهده نخبگان برآمده است. اما نقطه ضعف این روش این است که فساد ستیزی را مقطعی، پرژه ای و یا به عبارت بهتر موردی می کند و قابلیت جریان سازی مداوم و الگوسازی مستمر نداشته است.

گزارش سفر عدالت‌ خواهان شیراز برای حمایت از طلبه‌ی سیرجانی

بعد از اقامه‌ی نماز به محل تحصن حجت السلام جهان شاهی رسیدیم و با استقبال اقای جهان شاهی و جمع همراه ایشان از ما (جمعی که برخی از ان‌ها نیز از ایشان کم نداشتند فقط اقای جهانشاهی السابقون آن‌ها بود، یک جانباز ترکمن که در ترکمن صحرا به پا خواسته بود و چند جوان تهرانی که به یاران جهان شاهی تبدیل شده بودند)

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.