تخدیر ، تهییج؛ انحراف در عدالتخواهی !

طرح دعوای دوگانه عدالتخواهی مصداقی و غیرمصداقی آدرس غلطی است که قصد دارد جریان عدالتخواه را بجای درگیر شدن با مسائل فساد و تبعیض ، با آن مشغول شود. امری که امروز برای جریان عدالتخواه ارتجاعی محسوب می شود، امری که در نیمه دهه ۸۰ طرح شد و حالا مجددا با انگیزه های خاص محافظه کاران مطرح می شود.

ابتذال هواداری و جبهه انقلاب

این ابتذال هواداری سخیف که عمدتا مبنای گفتمانی و پشتوانه اعتقادی خاصی هم ندارد از اصلی ترین عوامل پسرفت این روزهای حزب الله است.

مسئله جسارت پرسیدن نیست، رشادت فهمیدن است

نسبت ما با رهبرمان چیست؟
رهبرمان دارند چه می کنند؟
ما چه کنیم؟
پرسشهای امام و امتی با پرسیدن از امام حل نمیشود، بلکه حل آن در بند زیستن در افق امام است. و این فاصله از افق امام است که هر روز پرسشی نو میزاید. و این غفلت نه غفلت یک دانشجو که غفلت زمانه ماست
متن یادداشت تفصیلی حجت الاسلام و المسلمین حمزه وطن فدا، عضو اسبق شورای مرکزی جنبش عدالتخواه دانشجویی

عدالت‌خواهی و مسئله ی فقر مضمون

عدالتخواهی بدون خواست معین و مصداقی ناتمام است و بلکه غیر ممکن؛ اما عدالتخواهی تام و متکامل نیز تفاوت بنیادینی با مصداق‌بسندگی دارد. در مصداقماندگی بیشتر نوعی از درماندگی است. این درماندگی اگر چه می‌کوشد خود را فرزند صراحت معرفی کند اما به واقع محصول و معلول فقر مفهومی و مضمونی است. فقری مهم که می‌تواند یک  جنبش را به سر حد یک شورش تقلیل دهد.

سانسور اصول عدالتخواهی در نشریه خط حزب الله

مگر میتوان از “اصول عدالتخواهی” سخن گفت اما اشاره‌ای به نامه مهم حضرت آقا در شش آبان ۸۱ خطاب به دانشجویان و جوانان نکرد و آنرا سانسور کرد؟ مگر آنکه هدف تخدیر حزب‌الله باشد!

توییت دبیر و عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه پیرامون وقایع اخیر

محمد حسین صبوری دبیر اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی:
خورشید عدالت مگر آنکه از افق ولایت سر زند و اگر نه هیچ

حمید محمد پور شورای مرکزی اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی :
ولایت منهای عدالت دروغگویی و عدالت منهای ولایت انحراف است

استاد وحید جلیلی : اولویت اصلی عدالتخواهی در کشور چیست؟

با فضاهایی مواجهیم که ارزش‌های عدالتخواهانه در آن عوض شده است

ساختار بی‌بنیاد اندیشه عدالت در نیروهای مذهبی

نقصان در عدالت اندیشی بحرانی بود که عدالت‌خواهان مذهبی را به تناقض با خویشتن کشاند. اکنون و پس از گذشت ۱۵ سال از فراگیر شدن موج اول عدالت‌خواهی در قشر مذهبی زمان آن رسیده است که این نیروها به نقد خویشتن بپردازند و موجی جدید را در این عرصه با پختگی بیشتر آغاز نمایند.

ارزش کار نخبگی زیر پرچم عدالتخواهی مضاعف میشود

رهبرانقلاب، در دیدار نخبگان علمی:
 نخبه نباید مسائل انسانها را فراموش کند، مسائل عمده و مهم ملتش را، استقلال را، عدالت را، پیشرفت را، مسائل عمده‌ی آسیبهای اجتماعی را، اینها را نباید فراموش کرد

فریاد دادخواهی مظلوم باید شنیده شود، اما دادخواهی باید عادلانه باشد

هر دادخواهی چه عدالت‌خواهی و اعتراض به ظلم به دیگران، چه فریاد دادخواهی مظلوم و اعتراض به ظلم به خود محترم است و باید صدای آن شنیده و از آن حمایت شود. اما مواردی ارزش دوچندان دارد و میتوان به آن پیوست و حتی یک ضلع آن شد که فرد عدالت‌خواهی عمومی کرده و مشخص است که خود نفعی در آن ندارد و اغراض فردی، مالی، سیاسی، گروهی و… در آن نیست.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.