پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

محمدصادق کوشکی، تبیین‌گر حاضر در صحنه‌های انقلاب

کوشکی رزمنده از جنگ برگشته است، اما در جنگی که بود نمانده است. در فضای جنگ بعد از پیام قطعنامه زندگی خود را تنظیم کرده تلاش کرده هم در عرصه مبارزه علمی و جنگ فقر و غنا که امام گفته بود حاضر شود، هم در عرصه تهاجم فرهنگی و جنگ نرم به نقش آفرینی بپردازد. او چون چهره‌هایی مثل سعید قاسمی دریافت که باید در عرصه های جدیدی به مبارزه پرداخت و در جنگی که هست نقش آفرینی کرد، نه ماندن در نوستالوژی جنگی که بود.

روح الله رشیدی

روح‌الله رشیدی، فرهنگی عدالتخواه منطقه‌ای

بعضی چهره‌های گم‌نام و گم‌نان، در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی هستند که تا کنون کم‌تر مورد توجه قرار گرفته‌اند، اما به تعبیر امام خمینی (س) بی‌هیاهوهای سیاسی و خودنمایی‌های شیطانی در راه خدا به جهاد برخواسته‌اند و خود را فدای هدف کرده‌اند نه هوی. کارهای مهم و با اولویتی انجام داده و می‌دهند که بسیاری حرکت‌های اصیل را کلید زده و پیش می‌برد.

حکمرانی در منطق جامعه‌پردازیِ امام خمینی(ره)

امام را نباید همچون یک پدیده تاریخی انگاشت که تنها به گذشته تعلّق دارد و باید به تقدیر و تجلیل از شخصیّت و کنش‌های دوران‌ساز وی پرداخت. امام هم هویّت تاریخی ما را ساخته و هم تداوم این هویّت ایدئولوژیک، وابسته به خارج نشدن ما از این مسیر طی شده است. امام تنها افتخار گذشته ما نیست، حاجت مبرم امروز ماست.

«تفکر مادّی»، منشاء همه تردید‌ها +صوت

سی‌و ششمین هفته‌نامه صوتی در بردارنده سخنان استاد حسن رحیم‌پور ازغدی با عنوان «تفکر مادّی»، منشاء همه تردید‌ها منتشر گردید. مبحث «تاچند ماه دیگر، «عقاید واقعی» افراد در جناح بندی‌های جدید، شفاف خواهد شد.» یکی از سرفصل‌های مطروحه در این شماره است

معرفی کتاب: به عدالت سلام می‌رسانم

نویسنده که تقلیل‌گرایی را آفت رایج زمانه مخصوصا جامعة ایران می‌داند معتقد است مفاهیم در سایه این آفت ابتر شده اند. به همین دلیل پیشنهاد می کند غنی‌سازی مفاهیم صورت بیگرد. از نظر ایشان «عقل» عین «اخلاق» است. همچنانکه حقیقت «شرع» محدود به «احکام» نیست.

دین‌داری بی‌دردسر

این‌ها هرگز خود را مخاطب ندای قدسی «مالکم لا تقاتلون فی سبیل الله و المستضعفین» نمی‌دانند و فرج امام زمان (عج) را نه آخرین حلقه از مبارزات جبهه حق بلکه شروع آن و وظیفه خود را نه ساختن جامعه و حکومت اسلامی که انتظار برای از آسمان آمدن آن و انتظار ظهور منجی را نه امیدی برای مبارزه که فراغت از آن و نشستن تا زمان آغاز آن می‌دانند.

جبهه عدالت اعلام موجودیت کرد

محمدمهدی فتحی‌زاده اولین اصل جبهه عدالت را تکلیف‌محوری دانست و گفت: جبهه عدالت خود را مکلف می‌داند که از فرمایشات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تبعیت کند.

بازخوانی مطالبات رهبر انقلاب از دانشجویان

ایشان در دیدار اساتید و دانشجویان دانشگاه های شیراز در 14/2/1387 گفتند: شما می گوئید که ما شعار عدالت می دهیم؛ دانشجو را می گیرند اما آن کسی را که به عدالت صدمه زده، نمی گیرند. قوه قضاییه چنین، یا دستگاه مسئول چنان، خوب اینجا شما باید زرنگی کنید، یک لحظه از درخواست و مطالبه عدالت، کوتاهی نکنید، این شان شماست.شان جوان و دانشجو و مومن، همین است که عدالت را بخواهد. پشتوانه این فکر هم با همه وجود خودم هستم و امروز بحمدالله نظام هست.

نتیجه‌ نظرسنجی پیرامون مهم‌ترین مطالبه رهبری از دانشجویان

بنا بر جمع‌بندی مسئولین این سایت از نظرات، اقتدار علمی با بیش از ۳۰ درصد آرا مهم‌ترین مطالبه رهبر انقلاب از دانشجویان شناخته شده است. هم‌چنین خودسازی معنوی با بیش از ۱۸ درصد و بصیرت با بیش‌ از ۱۱ درصد آرا در ردیف دوم و سوم قرار گرفته است و تنها ۴.۴۵ درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی عدالت‌خواهی را مطالبه اصلی رهبری از دانشجویان دانسته اند.

طرح رهبر انقلاب برای تلفیق آزاداندیشی و مطالبه‌گری

شما مى‏‌توانید در سه زمینه علم، عدالتخواهى و آزاداندیشى کار تئوریک کنید. این کار تئوریک را مى‏توانید در زمینه جنبش تولید علم یا در زمینه عدالتخواهى انجام دهید. مثلاً در زمینه عدالتخواهى، مى‏توانید قانون اساسى را مطالعه کنید و ببینید اگر ما بخواهیم عدالت اجتماعى را با‌‌ همان مفهوم متعارفى که همه مى‏فهمیم، تحقّق ببخشیم، باید از کدام دستگاه‌ها چه توقّعهایى داشته باشیم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.