درس‌گفتار مبانی تمدن‌سازی اسلامی برگزار می‌شود

نخستین جلسه درس گفتار مبانی تمدن‌سازی اسلامی از اندیشه‌های امام موسی صدر از فردا (5 بهمن ماه) در کانون اندیشه جوان برگزار می‌شود.

«عدالت اقتصادی از دیدگاه اسلام» منتشر شد

کتاب «عدالت اقتصادی از دیدگاه اسلام» به کوشش سید حسین میرمعزی از سوی انتشارات سروش و پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

افزایش غیرقانونی مالیات در شهرهای کوچک

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش 30 تا 40 درصدی مالیات‌ها در شهرستان‌ها و مناطق کمتر برخوردار قابل قبول نبوده و غیرقانونی است.

تبيين الگوی اقتصادی قانون اساسی ايران

الگوی اقتصادی قانون اساسي را می توان «الگوی تأمين نيازهای اساسي» ناميد. الگويی كه در پی «رفع نيازهای انسان در جريان رشد و تكامل» اوست. در اين الگو «اقتصاد وسيله است» و وظيفه‌ «فراهم كردن زمينه‌ مناسب برای بروز خلاقيت‌های متفاوت انسانی» را بر عهده دارد. در اين الگو وظايف متعدد و وسيعی بر عهده‌ دولت جمهوری اسلامی به منظور «رفع نيازهای ضروری جهت استمرار حركت تكاملی انسان» گذاشته شده است.

نقدی بر سخنان مسئولین در باب اسیدپاشی

بزرگ­مسئولان کی پی می‌برند که تا علت‌ها نباشند، معلول‌ها پدید نمی‌آیند. سروران، مردم از شما نمی‌خواهند به روی دومین مصرف‌کنندگان لوازم آرایشی جهان اسید بپاشید، می‌گویند به زنان بدحجاب ادارات‌تان بگویید یا حجاب اسلامی را مراعات کنید یا از کارمندی اداره جمهوری اسلامی استعفا دهید تا بانوی باحجابی را استخدام کنیم.

ما در فسادستیزی، حامی دولت‌ایم

ریاست محترم جمهوری در مراسم تجدید پیمان هیأت دولت با آرمان‌های امام راحل و شهدای دولت گفته است: «فساد در بورسیه‌ها را به طور جدی پیگیری می‌کنیم.» این سخن رئیس جمهور برای مقابله با فساد را باید به فال نیک گرفت و امیدواریم که این نه فقط یک شعار سیاسی که عزم واقعی باشد. که در این‌سال‌ها از شعار ضد فساد بسیار شنیده‌ایم و از عمل متناسب، کم دیده‌ایم.

ثروتمندان ایران ۵ برابر فقرا یارانه می‌گیرند

آمارهای ارائه شده از سوی صندوق بین المللی پول نشان می دهد توزیع یارانه انرژی و مواد غذایی در ایران به شکلی نامتوازن انجام می گیرد.

آیت‌الله نوری همدانی: بانک‌های کشور اسلامی نیستند

آیت الله نوری همدانی با انتقاد از اینکه چرا در قیمت گذاری‌های کالا نظارت و اشراف وجود ندارد، افزود: در اروپا کار‌شناسان بر اجناس قیمت گذاری می‌کنند و قیمت اجناس در همه جا یکسان است اما در کشور ما بر قیمت‌ها نظارت و کنترل وجود ندارد و قیمت‌ها دل بخواهی شده و این به تحریم مربوط نمی‌شود.

آیا تک نرخی‌شدن بنزین در راستای اقتصاد مقاومتی است؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد استفاده از سیاست آزاد سازی قیمت به صورت تک نرخی نمی‌تواند مصرف آن را کنترل کند. از اواسط دهه ۶۰ تا سال ۸۵ افزایش قیمت بنزین در دستور کار دولت‌های مختلف بود اما مصرف بنزین همواره افزایش پیدا می کرد. در سال ۸۶ با اجرای طرح کارت هوشمند سوخت توانست مصرف آن را کاهش دهد.

پرداخت یارانه براساس مجموع درآمد خانوار است

مدیر دفتر امور بانک سازمان هدفمندی یارانه‌ها با اشاره به جزئیات معیارهای مشمولان دریافت یارانه گفت:‌ پرداخت یارانه براساس مجموع درآمد خانوار خواهد بود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.