در حاشیه‌ی یک مجموعه پرحاشیه

اگر بحث فسادهای مالی بیمارستان‌ها، رشوه، زیرمیزی و هزاران معضل دیگر که جامعه پزشکی هم به آن معترف هستند در قالب موقعیت‌های طنز بدیع و با متنی فاخر به مخاطب ارائه شود نه تنها مخاطبان باآن به مقابله نخواهند پرداخت بلکه با نگاهی تحسین برانگیز درباره آن تامل خواهند کرد.

تقدیر جنبش عدالت‌خواه از مهران مدیری

تخلفات جامعه پزشکی و بی عدالتی گسترده در بخش سلامت چنان رو به گسترش است که مردم را از اصلاح وضع موجود نا امید ساخته است.

امشب ثریا برنامه زنده نخواهد داشت

بنا به اعلام روابط عمومی ثریا «برنامه زنده چهارشنبه شب های ثریا که پیش از این اعلام شده بود امشب به موضوع واکاوي ابعاد تحريم ها و تکيه بر توان داخلي اختصاص یافته است بنابر دلایل و مصالحی به روی آنتن نمی رود و ان شاا… در هفته های آتی پخش خواهد شد.»

دعوت جنبش عدالتخواه از مدافعان طرح تحول سلامت برای مناظره

اگر عده ای قلیل، بدلیل حرص و ولع و زیاده خواهی که دارند، اهل گرفتن زیر میزی هستند، چرا باید با افزایش تعرفه ها به صورت یکسان، همه را با یک چوب راند و بدون توجه به نتایج این کار(افزایش شکاف طبقاتی، هدر رفت بیت المال و…) به جای برخورد با مفسدین و زالو صفتانی که بر نظام سلامت کشور چنبره زده اند، با افزایش تعرفه ها، به آنان جایزه داد؟ اصولا در کجای دنیا به فرد خاطی هدیه داده و همه را به یک چشم می نگرند؟

بررسی چراغ خاموش طرح تحول در نظام سلامت در برنامه ثریا

در رسانه ها مدام این موضوع مطرح می شود که این افزایش تعرفه ها به هیچ عنوان بر دوش مردم نخواهد بود، عنوان کرد: اما با توجه به منابع این هزینه ها از محل مالیات بر ارزش افزوده ، افزایش قیمت حامل های انرژی مثل بنزین ، از محل افزایش حق بیمه ای که مردم پرداخت می کنند و نیز بودجه دولتی و مرحله دوم هدفمندی یارانه ها که قرار بود یارانه ها افزایش پیدا کند و این اتفاق نیفتاد و در عوض برای بخش سلامت هزینه شد بنابراین همه این موارد و بی عدالتی ها در نهایت از جیب مردم کسر خواهد شد.

وعده روحانی برای کاهش هزینه‌های درمان

در تهران پزشکی را می شناسم که به غیر از هزینه های روزانه کل درآمد خود را به فقرا می دهد لذا نباید به دنبال دو یا 10 موردی که تخلف کرده اند باشیم. در همه اقشار افرادی را داریم که از مسیر اخلاق فاصله می گیرند لذا نباید تخلف چند پزشک را به پای جامعه بزرگ، فرهیخته و ایثارگر پزشکی بگذاریم بلکه باید این قشر را ارج بنهیم.

دولت راهکاری برای از میان بردن زیر میزی ندارد

مرضیه آزادی؛ زمانی که درباره تعرفه‌ها زیرمیزی و خطاهای پزشکی مطالبی می‌خوانیم دیگر برایمان عجیب  نیست و شاید این مسائل به امور عادی و روزمره زندگی ما تبدیل شده‌اند به نحوی که اگر مثلا به یک پزشک فوق تخصص و معروف مراجعه کنیم و پزشک برای عمل قلب، چشم، گوش، کبد و … از ما بیش از […]

۳۰۰ پزشک درآمد یک میلیاردی دارند

درآمد پزشکان متخصص و بیمارستان‌های خصوصی را اعلام کنید

با توجه به گردش مالی 40 هزار میلیاردی در بخش سلامت تنها 2 دهم درصد پزشکان نزدیک به 10% گردش مالی حوزه سلامت را به خود اختصاص داده اند. برای رفع این مشکلات الگوی های تعریف شده، علمی و روشن وجود دارد. اگر مالیات به شکل صحیح اخذ شود بسیاری از این مشکلات در حوزه سلامت حل خواهد شد.

عذر بد‌تر از گناه؛ نمیدانستیم ICU تعطیل است!

آیا ممکن یا بهتر بگویم اصلاً جایز است مسئول اصلی بهداشت و درمان جنوب کرمان از موضوعی به این مهمی که آی سی یو بیمارستان کهنوج به صورت عملی راه اندازی نشده و صرفاً به صورت صوری افتتاح شده و شش ماه است در آن بسته است بی خبر باشد.

سرانه سلامت ایرانیان در جایگاه 140 دنیا

رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی افزایش سرانه سلامت،کاهش پرداخت از جیب مردم برای درمان، اجرای درست برنامه پزشک خانواده، بازنگری در آموزش پزشکی و کاهش فاصله طبقاتی و درآمدی در جامعه پزشکی را از دغدغه‌هایی دانست که با وزیر بهداشت پیشنهادی مطرح شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.