نقش فقدان عدالت رسانه‌ای در باورپذیری ادعای تقلب در انتخابات 88

رسانه‌ها در کشور ما عمدتا مسایل را متناسب با نظام ارزشی و اولویتی مخاطبان شهریِ برخوردار – برای مثال تهرانی‌های مرفه- برجسته می‌سازند، و با این شیوه این نظام اولویت‌دهی را در دیگران نهادینه ساخته و عمومیت می‌بخشند و در درازمدت مردم جامعه را مبتنی بر این نظام ارزشی و اولویت‌دهی خاص تربیت می‌کنند. به عبارتی از همگان می‌خواهند که آن‌چه را که یک بخش خاص جامعه مهم‌ می‌دانند را مهم بدانند و آن‌چه آنان بی‌اهمیت می‌شمارند را بی‌اهمیت بشمارند.

فرهنگ؛ تنها راه کار اساسی پیشرفت

در سیاست‌گذاری‌های اقتصادی، یک نکته مهم، «مسأله شدن» یک موضوع یا یک مشکل است. اما چه چیزی یک موضوع را مسأله می‌کند؟ «رسانه». رسانه‌ها هستند که مسایل و مشکلات جامعه را به رخ مسئولان و سیاست‌گذاران می‌کشند و آن‌ها را به حل آن مشکلات ترغیب یا وادار می‌کنند. حال اگر ساختار حاکم بر رسانه‌ها فاسد باشد، یا جامعه از فقدان عدالت رسانه‌ای رنج ببرد، آن وقت مشکلات واقعی و اصلی جامعه برجسته نمی‌شوند

رسانه‌های محلی برای ایجاد عدالت رسانه‌ای آمده‌اند

بالاخره پس از سه روز همایش رسانه‌های محلی انقلاب اسلامی که در دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد به پایان رسید در حالی که حاشیه‌های زیبایی از جلسات چالشی بین شرکت‌کنندگان، نقد رسانه‌های کشوری، دوستی و همراهی این رسانه‌ها، گپ و گفت‌ها در فضای صمیمی با اساتید حاضر و نمایشگاهی هر چند کوچک از محصولات رسانه‌ای آن‌ها داشت.

رسانه محلی، جبهه مبارزه با فساد رسانه‌ای ملی

اعتقاد دارم جمهوری اسلامی‌ با یک فساد رسانه‌ای عمیق روبرو است. این فساد رسانه‌ای هم پیامد فسادهایی است که در رده‌های مختلف مدیریتی اتفاق افتاد و هم زمینه‌ساز جدی شکل‌گیری و تحکیم فساد اقتصادی، سیاسی و بقیه مفاسد در جامعه است. فکر می‌کنم رسانه‌های محلی باید نقش تاریخی خود را امروز درک کنند

فیس‌بوک، توئیتر و مستضعفین داخلی

راه حلی که وجود دارد، راهی است که هرچه بیشتر در انطباق با روح انقلاب اسلامی و همچنین شرایط زمانه است. با گسترش اینترنت و اهمیت روزافزون آن برای زندگی در دنیای امروز، شکل‌های جدیدی از رسانه نیز شکل گرفت. شکل‌هایی از رسانه که گاه “رسانه‌های شهروندمدار” خوانده می‌شوند.

در سکوت رسانه‌ها گرد و غبار به خوزستان بازگشت

در حالی که در چند روز گذشته رسانه‌ها به بهانه وقوع سیلاب در تهران به نقد مدیریت شهری یا حمایت از آن می‌پردازند، مدیر کل هواشناسی خوزستان از ورود سامانه «غلیظ» گرد و غبار به خوزستان خبر داد.

وحید جلیلی: اگر گردش اطلاعات آزاد بود وضع خیلی بهتر می‌شد

حالا شما ببینید در اقتصاد ما چه خبر است! در مناقصات و مزایده‌ها چه خبر است! من چون در این یکی دو سال اخیر، پروژه‌های فرهنگی را دنبال می‌کنم می‌بینم که چقدر فضا رانتی و انحصارگرایانه است و واقعا اگر سیستم آزاد گردش اطلاعات وجود داشت وضع خیلی بهتر بود. در همین دهه فجر به وضعیت تبلیغاتی کشور نگاه کنید که توسط دستگاه‌های عمومی و شهرداری‌ها و….، میلیارد‌ها تومان صرف پوس‌تر و بنر خواهد شد.

رسماً گفتند معاون سيما مخالف پوشش جشنواره است

منشأ اين بي توجهي در اين مساله است كه اساساً اولويت‌هاي صداوسيما با اولويت‌هاي جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي متفاوت است و مديران این سازمان، دغدغه‌هاي بسيار متفاوتي با عموم مردم انقلابي و متدين دارند.

محاکمه معکوس، متهم به مثابه شاکی

«قانون دانانِ قانون شکن» در صحنه فساد اقتصادی، اصطلاحی بود که رهبر معظم در قبال برخی از مفسدین اقتصادی به کار گرفتند. کسانی که با کشف منطقه الفراغ های قانونی، قانون را دور می زنند و به انباشت غیرشرعی ثروت دست می زنند.

کاش یک‌صدم از بررسی لیگ برتر را به بررسی قوه قضائیه بدهیم

خط قرمز را نظام جمهوری اسلامی این‌طور باید تعریف بکند که ما نه تنها حق بیان که تکلیف بیان داریم. اگر روزنامه‌ای، اگر نشریه‌ای قرار است به دادگاه برود در جمهوری اسلامی به نظر من باید برای این به دادگاه برود که بگویند آقا شش ماه بر تو گذشت، سه سال بر تو گذشت و تو با هیچ منکری برخورد نکردی. تو را محاکمه می‌کنیم به خاطر اینکه با منکرات برخورد نکردی؛ به مجموعه‌ی نظام کمک نکردی…

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.