پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹

«انقلابیگری» لازمه تحقق گام دوم انقلاب

مشکل امروزِ انقلاب محافظه‌کاری است و نه جایگزینی محافظه‌کارِ پیر و جوان. انقلابی‌گری به‌معنای تغییرگرایی، بن‌بست‌شکنی و نماندن پشت سد وضع موجود است. انقلابی، مشکلات را می‌بیند و برای عبور از مشکلات برنامه‌ریزی کرده و مبارزه‌ی جهادی می‌کند و وضع موجود را علی‌رغم همه‌ی مشکلات تغییر می‌دهد. چه‌بسا انقلابی هشتادساله مثل رهبر انقلاب و چه‌بسا محافظه‌کار بیست و سی و چهل‌ساله

گزارشی از نشست کارگروه عدالت و پیشرفت ورامین

با تبیین سه اصطلاحِ «تبیین مبنای حرکت دانشگاه»، «تبیین مراحل تحقق مبنای دانشگاه» و «موضوعات انتقال مراحل تحول دانشگاه»، «جهت حرکت دانشگاه» متناسب با «جهت حرکت انقلاب اسلامی» تبیین شد.

رنسانس علمی تحریم‌شدگان

نشریه‌ی نیوساینتیست (Newscientist) علاوه بر اینکه رشد علمی ایران را یازده برابر میانگین جهان و سریعتر از هر کشور دیگر می‌داند کشورمان را جزو پنج قدرت در حال ظهور جهان نیز به شمار می‌آورد. نهادهای رسمی و غیر رسمی رتبه علمی ایران را در جهان بین 16 تا 13 عنوان و پیش‌بینی می‌کنند که این رتبه تا سال 2018 تک رقمی شود.

اگر بسیجی‌وار کار کنیم، 60 سال تا رسیدن به جامعه اسلامی زمان می‌خواهیم

اگر شما راجع به الگوی پیشرفت اسلامی صحبت می‌کنید، یک طرف‌ش مفهوم توسعه‌یافتگی در دنیا راجع به‌ش بحث شده است. باید بگویید پیشرفت با توسعه چه فرقی دارد. حتماً باید در مقام تطبیق مسئله جمهوری اسلامی را متولد کنیم. یعنی راه رایج دنیا و راه کشور تبیین شود و بعد پیشرفت اسلامی که شما مدعیش هستید بحث شود . نقاط اشتراک و اختلاف بحث شود تا مسئله روشن شود.

پیشرفت اسلامی؛ ضرورتی که درک نمی‏‌شود

اگر دین برای مخاطب محسوس و ملموس باشد، می‌بیند که غرب با عینک پست و دنیایی به حیات بشری نگاه می‏کند. در واقع ارتباط آن‌ها با ادیان اصیل الهی قطع شده است و به همین دلیل، نگاهی که از دین دارند بسیار ناقص و انحرافی است و همان را هم در عمل نمی‌پذیرند.

شور و نشاط و سرزندگى زمينه اصلى پيشرفت ملت‌هاست

ما اگر بخواهيم پيشرفت كنيم، در درجه‌ى اول، يكى از شاخصهاى مهم، عدالت است. ادعاى بنده اين است كه ما در اين زمينه پيشرفت كرده‌ايم؛ البته نه به قدرى كه ميخواهيم. اگر خودمان را با وضع قبل از انقلاب مقايسه كنيم، پيشرفت كرده‌ايم؛ اگر خودمان را با بسيارى از كشورهاى ديگر كه با نظامهاى گوناگون زندگى ميكنند، مقايسه كنيم، بله پيشرفت كرده‌ايم؛ اما اگر خودمان را مقايسه كنيم با آنچه كه اسلام به ما گفته است و از ما خواسته است، نه، ما هنوز خيلى فاصله داريم و بايد تلاش كنيم. اين تلاش به عهده‌ى كيست؟ اين تلاش به عهده‌ى مسئولان و مردم – با هم – است.

احمدي‌نژاد: هر کجا بی‌عدالتی دیدید مقابل آن بایستید

احمدی‌نژاد به منتخبان مجلس نهم توصیه کرد که هر کجا بی‌عدالتی دیدند مقابل آن بایستند چرا که مسئولان تعهد دارند تا اینگونه عمل کنند و همه مسئولان باید در مدار عدالت، پاکی، انصاف و خدا و پیامبر اسلام (ص) رفتار کنند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.