«نه» گفتن کاربران شبکه‌های اجتماعی به شیطان‌های بزرگ و کوچک

پویش «نه به شیطان» از شنبه 20 شهریور آغاز شده است و قصد دارد در نبود حجاج ایرانی در مراسم حج امسال، جای خالی مراسم «برائت از مشرکین» را در فضای مجازی پر کند.

چرا رهبر انقلاب از عبارت شجره ملعونه استفاده کردند؟

در بخشی از پیام حج رهبر انقلاب در توصیف آل‌سعود، از اصطلاح «شجره‌ی ملعونه» استفاده شده است. این اصطلاح که برگرفته از متن قرآن کریم است اشاره به ماجرای رؤیایی دارد که پیامبر صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم دیده‌اند.

آقای ظریف باید شرمنده باشد که به جای احقاق حقوق شهدای حج، عربستان را برادر می‌خواند

همسر یکی از شهدای حج امسال با بیان اینکه اظهارات وزیر امور خارجه مبنی بر برادری ایران و عربستان برای خانواده شهدا رنج‌آور است گفت: آقای ظریف باید شرمنده باشد که به جای احقاق حقوق شهدای حج می‌گوید با عربستان برادریم.

خباثت عربستان سعودی در جنگ تحمیلی

در فاصله میان عملیات‌های «بدر» و «الفجر۸» مسائل مختلفی فراروی تصمیم‌گیرندگان سیاسی نظامی کشور قرار داشت. یکی از مسائل این بود که کشور عربستان و شیخ‌نشین‌های جنوب خلیج‌فارس ۲۹ میلیارد دلار در اختیار رژیم عراق قرار دادند.

حل بحران منطقه؛ واقعی یا از روی انفعال

عربستان در حالی خود را آماده مشارکت مشروط در حل و فصل بحران های منطقه ای نشان می دهد که در واقع پس از ناکامی‌های متعدد در سوریه، عراق و یمن چاره‌ای جز این ندارد.

شهر جيزان عربستان در آستانه سقوط

منابع خبری اعلام کردند در پی خیانت برخی نظامیان سعودی و عقب نشینی عده ای دیگر از نیروهای این کشور، شهر جیزان در آستانه سقوط قرار گرفته است.

عربستان بیشتر شبیه داعش است تا یک متحد

«هافینگتون‌پست» با اشاره به سکوت واشنگتن در مقابل اقدامات تهاجمی عربستان در یمن نوشت که آمریکا بخاطر نفت، ارزش‌های خود را زیرپا گذاشته است و به بیان دیگر برای سعودی‌ها، قرض گرفتن نیروهای آمریکایی ارزان‌تر از استخدام محافظ است.

سانسور نقش عربستان در 11 سپتامبر

«باب گراهام» سناتور سابق آمریکایی گفت که عربستان سعودی به حملات ۱۱ سپتامبر کمک مالی کرد اما جورج بوش گزارش محرمانه تنظیم شده درباره این حملات را پیش از انتشار دستکاری کرد.

موشن گرافیک: عربستان دست آمریکا در یمن

اوباما صراحتا اعلام می کند به سبب متحمل شدن هزینه های بالا در جنگ های اخیر منطقه، ازاین پس به کمک هم پیمانان خود جنگ و آتش افروزی را ادامه خواهد داد. جنگ نیابتی آمریکا در سوریه، عراق و حالا یمن تبعات جبران ناپذیری برای مردم منطقه به همراه داشته است.

کودتای دو شاهزاده سعودی در عربستان

وی در این کودتا هم مخالفان خود را به حاشیه کشانید و هم آینده پادشاهی برای خود رقم زد و با موافقت پادشاه عربستان که پدر اوست، می‌خواهد سلطنت را از چنگ عمو ها و عمو زاده هایش درآورد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.