استانداردهای زیبایی تغییر خواهد کرد؟

نمی توان منکر موفقیت و محبوبیت باربی به عنوان یک عروسک مدل شد. تمام تلاش های انجام گرفته برای جایگزینی آن نیز یا به شکست انجامیده و یا در نهایت به تولید محصولات مشابه منجر شده است.

عربستان هم در برابر باربی ایستاد

این تنها ایران نیست که با این پدیده فرهنگی غرب مقابله کرده است بلکه کشورهایی مثل عربستان خیلی زودتر از این چاره اندیشی کردند و از استفاده ابزاری غرب از این عروسک برای ترویج فساد و تهاجم به فرهنگ اسلامی جلوگیری کردند.

وقتی باربی‌ام به دست من چادری شد

باباش وقتی سفرهای دریایی میرفت یکی از اینا رو براش می آورد… عید اون سال مامانم بعد از اصرار فراوان برام یکی از اونا رو با تمام وسایلش خرید…. اون سال من به تکلیف رسیده بودم و باربی من لباس درست و حسابی نداشت….

«باربی»در اروپا هم ضدارزش است

مجید قادری گفت:متأسفانه در مهندسی فرهنگی کشور جای تولید اسباب‌بازی بسیار خالی است یعنی تا زمانی که صنعت اسباب‌بازی را در کشور نداشته باشیم، مصرف‌کننده کالاهای فرهنگی سایر کشورها هستیم.

مثل باربی حرف بزن!

در حالی که عروسکهای پارچه‌ای مادربزرگ‌ها و لباس فرم خلبانی که روزی محبوب بچه‌های نسل دهه ۵۰ و ۶۰ بود جای خود را به انواع باربی و پوشش اسپایدرمن می‌دهد باید منتظر بود که کودکان امروز در آینده‌ای نزدیک به مراتب غرب زده‌تر پا به عرصه اجتماع بگذارند.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.