تشیع انگلیسی، امام حسین را در سال ۶۱هجری محاصره کرده‌ است

آن چیزی که رهبر ما اسمش را گذاشتند، تشیع انگلیسی و لندنی، حرفش این است که کاروان سید الشهدا و عَلَم مبارزه با طاغوت و ستم و استکبار ، حق ندارد قدمی از عاشورای ۶۱ هجری جلوتر بیاید و باید در همان دوره زمانی دفن شود. بعضا قمه هم می‌زنند ادعای ولایت هم دارند اما می خواهند امام حسین را محصور و محدود ‌کنند.

بازگشت اتباع‌غیرقانونی هنجارشکن

معاون اداره‌کل اتباع خارجی استان تهران گفت: اتباع غیرقانونی هنجارشکن به کشور خود بازگردانده می‌شوند.

برنامه مراسم عزاداری در حضور رهبر انقلاب

همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین‌علیه‌السّلام، امسال نیز همچون سال‌های گذشته مجلس عزاداری در حضور رهبر معظم انقلاب برگزار خواهد شد.

ما هیئتِ امام حسینِ سکولار نداریم

گویندگان، وعاظ، مداحان، سرایندگان، همه باید توجه داشته باشند که این یک حقیقت عزیز است؛ با آن نبایست بازى کرد؛ حقایق ماجراى عاشورا را بازیچه نباید قرار داد. هر کسى یک چیزى به آن اضافه بکند، خرافه اى را به آن وصل بکند، کارهاى غیر معقول را به نام عزادارى انجام بدهد، اینها نباید باشد؛ اینها طرفدارى از امام حسین نیست.

مجلس امام حسین (ع)حرمت دارد + فتوای برهنه سینه‌زنی

در ایام عزیز محرم، در عزاداری‌ها اعمالی انجام می‌شود که در مکروه یا مستحب بودن و یا مباح بودن آن شک دارم. مثلاً عده‌ای در مراسم عزارداری هنگام سینه‌زنی پیراهن از تن به در کرده و بالا تنه را برهنه می‌کنند. آیا این عمل شایسته است؟ اگر شایسته است، پس چرا امثال شما عالی‌مقامان این چنین نمی‌کنید؟

۱۵۰ سال عزاداری در یکی از قدیمی‌ترین خانه‌های تهران

برخی از تزئینات و پارچه های قلمکار در این خانه قدمتی حداقل 140 ساله دارند و به قول سعید روشن، یکی از تهران شناسان جدید ترین تزئینات این خانه 70 ساله است. حتی ستون خیمه ها که از چوب بود نیز به دلیل قدمت زیاد، چند وقت پیش خراب شد و جای آن را ستون های آهنی گرفت. با این حال نقش و نگار روی پارچه ها هنوز قدمت شان را به رخ می کشند.

درسوگ امام حسین(ع) چگونه باید تسلیت گفت؟

در ایام عزای سیدالشهدا(ع) محزون هستیم و به مادرشان در غم این واقعه جانسوز تسلیت عرض می‌کنیم و برای فرزند غایبشان حضرت صاحب الزمان(عج) صبر مسالت داریم.

گزارش تصویری: مراسم عزاداری محرم در لبنان

مراسم روز سوم شهادت امام حسين(ع) در شهر نبطيه واقع در جنوب لبنان توسط شيعيان منطقه و حزب الله برگزار شد.

گزارش تصویری: شور حسینی، عاشورای حسینی

تصاویر مربوط به مراسم عزاداری عاشقان حسینی در روز عاشورا در حسینیه نیاوران، حسینیه کاشانک و حسینیه حصار بوعلی در منطقه نیاوران تهران است.

پیشینه عزاداری و بدعت های معاصر

فرهنگ عاشورا نیز رفته رفته در میان شیعیان ایران تجلی یافت و زیبایی خود را روز به روز افزایش داد. در ابتدا نوحه سرایی بر واقعه عاشورا چنان حزن و اندوهی را در میان شیعیان ایجاد می کرد که دل هر سینه سوخته ای را می سوزاند، ولی هر چه بر سالهای عزاداری افزون گردید رنگ بدعت فزونی یافت .