امشب آغاز برنامه عزاداری در حسینیه امام خمینی

همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله‌الحسین علیه‌السلام، امسال نیز همچون سال‌های گذشته مجلس عزاداری در حضور رهبر معظم انقلاب برگزار خواهد شد.

عکس: سیدحسن نصرالله در مجلس عزای امام حسین

به گزارش تریبون مستضعفین در حالی‌که امسال گرو‌ه‌های تکفیری تهدیدات خود را برای ایام عزادارای سید و سالار شهیدان افزایش داده‌اند. شیعیان در سرتاسر جهان آماده اقامه عزا برای امام آزادگان می‌شوند. پوستر زیر یکی از پوسترهای طراحی شده حزب‌الله لبنان در استقبال از محرم‌ می‌باشد.  

نذر کنید در منبرها خواب تعریف نکنید

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: در منبر داد نزنید، آسان صحبت کنید، از مطالبی که گفتن و نگفتن آن جایی را آباد نمی کند پرهیز کنید، برای مسئولان و بزرگان هیات تبیین کنید همانطور که عزاداری امام حسین مهم است، ازدواج جوانان و جهاز دختران هم مهم است، واجب است، باید برخی واجبات فراموش شده احیا شود.

گزارش تصویر: مراسم آخرین شب عزاداری در حسنیه هنر

آخرین شب مراسم عزاداری دهه دوم ماه محرم در حسنیه هنر که با سخنرانی اساتید حوزه و دانشگاه، شعرخوانی آئینی و روایتگری عاشورایی همراه بود، شب گذشته برگزار شد.

گزارش تصویری: برگزاری تعزیه در قطیف عربستان

منطقه قطیف در شرق عربستان از مناطق شیعه نشین این کشور است که هر ساله در ماه محرم مراسم عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) با وجود فشار‌های دولت آل سعود با حضور پر شور مردم برگزار می‌شود.

شعر: خبر داغ تو چون دست عدو سنگین بود

خبر داغ تو چون دست عدو سنگین بود/می‌کند گوش من از حجم خبر سنگینی/وزن رنجیر نبودست فشار غم توست/کرده بر گرده‌ی من چیزی اگر سنگینی

محمدیان:‌ شکم‌های پر از بیت‌المال؛ عامل فاصله‌گیری با نظام

نهج البلاغه را بینیند نمی توانید موضوعی مهم تر از تقوا آن هم دوری از دنیا پیدا کنید. مردم کوفه گیرشان این جا بود. گیر بحث معرفت اهل بیت را نداشتند.بعد از آمدن امیرالمؤمنین خیلی بحث های ولایت را شناختند.

برنامه شب چهارم هیئت حسنیه هنر اعلام شد

چهارمین شب هیئت حسینیه هنر با سخنرانی دکتر ابراهیم فیاض و روایتگری امیر غلامحسین دربندی برگزار می‌شود.

سخنرانی حجج اسلام همازاده و محمدیان در حسینیه هنر

برنامه شب دوم و سوم مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در حسینیه هنر اعلام شد.

مراسم عزاداری مکتب الهادی با سخنرانی حجت الاسلام زائری

مکتب الهادی (هیئت فعالان فضای مجازی) به مناسبت دهه دوم ماه محرم اقدام به برگزاری مجلس عزاداری با سخنرانی حجت الاسلام زائری کرده است.