جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

عزت ملی

ارز ۴۲۰۰ تومانی علوفه وارد کنند، بعد طوری در بازار دخالت کرده تا گوسفند پروار شده با علوفه یارانه ای به خارج از کشور قاچاق شود، بعد دوباره ارز ۴۲۰۰ تومانی داده گوشت یخی وارد کنند، فاجعه توزیعش با صف و کارت ملی، بماند… با این وضع تدبیر، رویتان می شود بگویید مشکل ما تصویب […]

حاشیه‌های انتصاب سفیر ایران در سازمان ملل

حاشیه های معرفی حمید ابوطالبی برای قرار گرفتن در جایگاه سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در روزهای گذشته در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و خارجی قرار گرفته است.

عزت را به پاسپورت دیپلمات‌تان بازگردانید

چند وقتی است که دولت نماینده خود را به سازمان ملل معرفی کرده است و از دولت امریکا برای ویزای وی رایزنی کرده است، اما جواب امریکایی ها در مقابل درخواستم دولت دکتر روحانی برای ویزا سفیر دائم ایران در سازمان ملل یک «نه» است. گویا تدابیر دولت برای بازگشت عزت به پاسپورت های ایرانی در پشت درهای بسته به در بسته خورده است! از این رو باید اعتراف کرد که اگر عزت یک دولت به اعتبار پاسپورت های او بود امریکایی های عزت دستگاه دیپلماسی کشور را به سخره گرفته اند.

خطاهای دولت در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

شاید جدی ترین آسیب دولت تدبیر و امید در مسیر پیگیری سیاست های اقتصاد مقاومتی، تاکید و اصرار بر رویکرد ناصحیح خود در حوزه سیاست خارجی و دیپلماسی اقتصادی باشد. همانگونه که از مقدمه مقام معظم رهبری بر سیاست های بیست و چهارگانه ابلاغی به خوبی بر می آید، از اهداف مهم این سیاست ها “وادار نمودن دشمن به شکست و عقب نشینی” است، دشمنی که “با تحمیل یك جنگ اقتصادی تمام عیار در برابر این ملت بزرگ صف‌آرایی كرده”.

امتیاز بدهیم می‌گویند پسر شاه هم باید برگردد

آمریکایی ها اعلام می کنند که با پولی که از ما گرفته اند ملت گرسنه ایران را سیر میکنند و اتفاقا خوب است که عده ای که شعور ندارند بشناسند. می گویند تقصیر ماست که با آمریکا مشکل داریم آنها می خواهند مشکل را حل کنند ما نمی گذاریم. اگر امتیاز بدهیم می گویند که پسر شاه باید برگردد و عذر خواهی کنید که به ما خسارت زده اید و باید جبران کنید و تحقیرمان می کنند و اگر کوتاه بیایییم پرتوقع تر و وقیح تر می شوند

پناهیان: رهبری به تنهایی بار چندین نهاد فرهنگی را به دوش گرفته‌اند

استاد حوزه و دانشگاه دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب را مورد توجه قرار داد و گفت: ایشان به تنهایی به جای چندین نهاد فرهنگی فعالیت می‌کنند به همین دلیل مورد هجمه دشمنان قرار می‌گیرند.

آنجا که مکتب لطمه بخورد جای عفو نیست!

یکی از عناوینی که موجب عزت می‌شود «عفو» است؛ مسأله عفو یعنی گذشت که در روابط اجتماعی شخص مطرح است. اما این طور نیست که عفو همیشه عزت‌آفرین باشد بلکه مورد خاص دارد. اگر عفو و گذشت از حق بر طرف مقابل نقش سازندگی داشت باشد عزت‌آفرین است، ولی اگر گذشت و بخشیدن نقش تخریبی پیدا کند دیگر عزت نمی‌آورد.

قالیباف:عزت ایران را فدای نان و اقتصاد نمی‌کنم

بنده بر این باورم که امروز رئیس‌جمهور نیازمند شعار دادن و حرف زدن و تنها نظریه‌دادن نیست؛ امروز توقع شما از یک مدیر و رئیس قوه مجریه این است که با کار و خدمت با شما مردم عزیز سخن بگوید که این امر حق شما عزیزان است.

دشمن‌شناسی امام خمینی؛ رمز احيای عزت ملی

کسی که بخواهد در جایگاه و مقام بالای عزت قرار بگیرد ضرورتا باید راه‌هایی را که قرآن مطرح می‌کند تعقیب کند والا گرفتار آفت‌هاوآسیب‌هایی خواهد شد که نتیجه‌اش ذلت، خواری، مزدوری، خودشیفتگی، تکبر و مسائل ضد ارزشی خواهد بود.

پیشنهاد قطع پیش‌دستانه نفت و بستن تنگه هرمز

در این بیانیه ضمن اشاره به بیداری اسلامی و تشکیل خاورمیانه ای جدید ضمن پوشالی خواندن تحریم‌ها خاطرنشان کرده که صنعت نفت ایران از این تحریم‌ها باکی ندارد. در این بیانیه هم‌چنین قطع پیش‌دستانه‌ی صادرات نفت به دست‌اندرکاران تحریم، تأکید روی حق ایران برای بستن تنگه هرمز و هم‌چنین توسعه‌ی صنعت پالایش نفت به جای فروش نفت خام در دراز مدت برای مقابله با تحریم‌ها پیش‌نهاد شده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.