خـزان بــازار نـفـت

رصد تحولات چند ماه اخیر در حوزه نفت و گاز، نشان از طرح موضوعات جدیدی در این حوزه دارد؛ موضوعاتی چون احداث ۸ پالایشگاه سیراف در عسلویه، فروش نفت در بورس و مزایده گازهای همراه. اما به نظر می رسد انگیزه عملیاتی برای تحقق این پیشنهادات در بدنه وزارت نفت وجود ندارد.

خون مردم عسلویه مسموم است

خون مردم عسلویه مسموم است و انتقال خون هم از پذیرفتن خون مردم این منطقه اجتناب می‌کند و این به این معنا است که باید فکری جدی برای این مردم صورت بگیرد

مشعل‌ها در عسلویه همچنان می‌سوزند

در بازدید از عسلویه وقتی آقا به مشعل‌هایی رسیدند که شعله‌های بسیار بلندی داشت، اشاره کردند که چرا این شعله‌ها این‌قدر بلند است؟ یکی از دوستان توضیح داد که این به لحاظ فنی است. گفتند من دو سؤال دارم؛ اول این‌که آیا این شعله‌ها گاز است و ارزش اقتصادی دارد؟ گفتیم بله. آقا گفتند:دوم این‌که آیا محیط زیست را آلوده می‌کند؟ گفتیم بله. گفتند: پس باید تدبیر کنید. توجیه نکنید، تدبیر کنید.»

هدررفت میلیاردی در خیابان‌های عسلویه

از دست رفتن بازارهای صادراتی به‌اندازه‌ای اهمیت دارد که مساله آلودگی را به کلی کنار زده است. هرچند که هنوز واکنش یا اظهارنظر مشخصی از سوی دولتمردان در این رابطه اعلام نشده است. این در حالی است که دولت در شرایطی که با محدودیت بودجه مواجه است، می‌تواند از صادرات گوگرد برای تامین بخشی از هزینه‌های خود استفاده کند.

کشف 2.4 میلیارد کالای قاچاق در پارس جنوبی

فرمانده انتظامی ویژه پارس جنوبی از کشف بیش از 2.4 میلیارد ریال کالای قاچاق در پارس جنوبی خبر داد.

تفاوت «تلاش اقتصادی» با «جهاد اقتصادی» در بیان رهبر انقلاب

ايجاد فرهنگ كار و تلاش لله. شما حتى سر يك كلاس، يك معلم هم كه باشيد، مي‌توانيد در اين جهاد اقتصادى سهيم باشيد؛ اين فرهنگ را به اين جوان، به اين نيروى انسانىِ فردا تعليم مي‌دهيد؛ اين مي‌شود جهاد اقتصادى. در هر بخشى كه باشيد، مي‌توانيد در اين جهاد سهيم باشيد.

حضور رهبر انقلاب در میدان گازی پارس جنوبی

حضرت آيت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز دوشنبه در اولين هفته كاری سال نو برای بازديد از طرح‌های توليد و توسعه نفت، گاز و پتروشيمی وارد منطقه پارس جنوبی در عسلويه شدند.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.