شرایط اخلاقی استفاده از شبکه ­های اجتماعی

کارشناس سابق برنامه تلویزیونی گلبرگ به برخی از آفت­های استفاده از ماهواره پرداخت و گفت: بی­غیرتی، خیانت زنان شوهردار، بلوغ زودرس، رساندن آسیب به اعتقادات و بویژه اثرات آن بر اعتقادات نوجوانان و جوانان، سردشدن زوجین نسبت به یکدیگر، مقایسه و دل زدگی همسران نسبت به هم برخی از آسیب­های ماهواره به حساب می­آید.

نسبت اقتدار و اقناع و شعارزدگی

اخیرا برخی‌ها با تاکید برجسته بر کار اقناعی و ایجابی در زمینه فرهنگ و عفاف، خواسته یا ناخواسته اقدامات ضروری دیگر در این زمینه همچون فیلترینگ و گشت ارشاد را زیر سوال برده اند.

پدیده ای به نام «زن مسلمان ایرانی»

بانوان محجبه و عفیف ایرانی در این سال ها با حضور در عرصه های گوناگون فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی به روشنی « الگوی زن مسلمان ایرانی » به جهانیان ارائه دادند.

حامیان شورش نگران تجمع بدون‌مجوز شدند

ماجرا مربوط به تجمع تعدادی از طلاب یکی از حوزه های علمیه تهران در حمایت از فرهنگ عفاف و حجاب در مقابل وزارت کشور است. آنچنان که روز سه شنبه فرمانداری تهران اعلام کرد، مجوزی برای برگزاری این تجمع صادر نشده است. پس از اعلام فرمانداری تهران، رسانه‌های اصولگرا با اطلاع‌رسانی سریع، برگزاری تجمع بدون مجوز وزارت کشور را نادرست دانستند.

«حسنا»؛ یک چادر دوست داشتنی و راحت

آنها گفتند که ما اصلا چادری نیستیم و آمدیم یک چادر سفارش بدهیم که اگر ختم و یا زیارتی رفتیم چادر داشته باشیم و این چادر حسنا هم بهتر و زیباتر است. گفتم من اصلا کاری به این حرف ها ندارم و می گویم زمانی که از این چادر استفاده می کنید نباید آرایش داشته باشید.

من از «راهیان نور» و «هیئات مذهبی» احساس خطر می‌کنم

من گاهی می‌‏بینم که بگوبخندِ ما با نامحرم خیلی در حال عادی‏‌شدن است که در فضاهای دیگر کمتر است. اگر به من بگویند خطرِ عفاف در کجاست می‌‏گویم اینجاست، زیرا الگوی عفاف ما در اینجاست، الگوی عفاف ما را در هیئت و اردوی راهیان نور دنبالش می‌‏گردند. ما لایه‏‌های مراوده را تعریف نکرده‏‌ایم و من نمی‌‏دانم که خواهرم که دارد با پسر غریبه تلفنی صحبت می‌‏کند، این صحبت تا کجا قرار است ادامه پیدا کند.

ناگفته‌های فرمانده ناجا از طرح عفاف و حجاب

فرمانده نیروی انتظامی از برخورد پلیس با سه گروه از بدحجابان عمدی، گروه‌های سازمان فساد و افراد با پوشش زننده خبرداد.

ماموریت روحانی به کمیسیون فرهنگی

هیأت وزیران صبح امروز (چهارشنبه) به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری اسلامی ایران تشکیل جلسه داد.

تلاش عفیف برای گسترش عفاف+فیلم

این روزها که شهر پر شده از مانکن‌هایی که فرهنگ برهنگی و برهنگی فرهنگی را فریاد می‌زنند، هنوز هم هستند افرادی که ولو به بهای سود کمتر، پای اعتقادات خود ایستاده‌اند و خلاف جهت آب شنا می‌کنند.

تاکید بر عفاف باید از مهدکودک آغاز شود

موضوع حجاب و عفاف امری دستوری نیست و با زور و اجبار نمی‌توان آن‌ را در جامعه حاکم کرد؛ بلکه فطرت پاک و جوهر افراد جامعه باید به صورت خودجوش آنرا مطالبه کند. لذا هدف ما در طرح تحول اجتماعی که در دولت مصوب شد، نهادینه کردن عفاف و حجاب با عنوان امری خودجوش در جامعه است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.