احتمال صدور عفو از سوی السیسی برای مرسی

یکی از چهره‌های نزدیک به عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر اعلام کرد که احتمالا او «محمد مرسی» را که محکوم به اعدام شده از این مجازات عفو کند.

گاف حقوقی تابناک در بیان صلاحیت‌های رهبری

گاف حقوقی پایگاه خبری تابناک در نقد طرح امر به معروف و نهی از منکر موجب واکنش حقوقدانان در شبکه های اجتماعی شده است. روز گذشته این پایگاه خبری در مطلبی با عنوان «تعرض مجلسیان به اختیارات مصرح رهبری در قانون اساسی!» مدعی شد ماده ۷ طرح حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر مغایر با اصل ۱۱۰ قانون اساسی و اختیارات رهبری است.

نقدی بر موج بخشش‌خواهی برای قاتلان

درباره قصاص فیلم‌های بسیاری تا کنون ساخته شده است که هرکدام به نوعی نقد حکم اعدام (قصاص) یا نقد اجرای این حکم را پی گرفته‌اند.

رهبر انقلاب با عفو و تخفيف مجازات 920 محكوم موافقت کردند

آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه طی نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت فرا رسیدن سالروز جمهوری اسلامی ایران، پیشنهاد عفو و تخفیف مجازات 920 نفر از محكومانی را كه در كمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی قوه قضائیه واجد شرایط لازم تشخیص داده شده اند، ارائه كرد كه این پیشنهاد مورد موافقت رهبر انقلاب قرار گرفت.

آنجا که مکتب لطمه بخورد جای عفو نیست!

یکی از عناوینی که موجب عزت می‌شود «عفو» است؛ مسأله عفو یعنی گذشت که در روابط اجتماعی شخص مطرح است. اما این طور نیست که عفو همیشه عزت‌آفرین باشد بلکه مورد خاص دارد. اگر عفو و گذشت از حق بر طرف مقابل نقش سازندگی داشت باشد عزت‌آفرین است، ولی اگر گذشت و بخشیدن نقش تخریبی پیدا کند دیگر عزت نمی‌آورد.

وزیر اطلاعات: عفو محکومان فتنه ادامه می‌یابد

وزیر اطلاعات در پاسخ به این سوال که آیا رئیس جمهور هم برای آزادی زندانیان امنیتی تقاضایی از رهبری داشته، اظهار داشت: من در این زمینه کلی صحبت کردم و به طور طبیعی در جزئیات همه چیز ممکن است.

تعدادی از زندانیان فتنه 88 آزاد شدند+اسامی

نسرین ستوده که چندی پیش به دلیل داشتن پرونده‌ای محکوم به حبس شده بود، عصر دیروز (چهارشنبه 27 شهریور) با حکم عفو آزاد شد

نحوه اجرای دستورالعمل عفو محکومان

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور نحوه اجرای دستورالعمل عفو محکومان را تشریح کرد.