آل‌خلیفه مشروعیتش را از دست داده است

عضو جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مردم و علما در مقابل تعرض به منزل شیخ عیسی قاسم سکوت نخواهند کرد خاطرنشان کرد: آل خلیفه با اقدامات خود مشروعیتش را از دست داده است.

درخواست آبی وزیر نیرو از علما

وزیر نیرو از علما درخواست کرد تا مردم را به مصرف بهینه آب دعوت کنند، چراکه ایران با محدودیت و چالش‌هایی در بخش آب مواجه است.

درخواست آیت‎الله جوادی آملی از علما

آیت‎الله جوادی آملی گفت: علمای حوزه باید تلاش کنند که دعاها را از منابع «اخبار مرسل» بیرون آورده و آنها را به «اخبار مسند» تبدیل کنند تا تولید علم صورت گیرد، باید این مباحث به روایت تبدیل شده و در اختیار پژوهشگران و تشنگان علم و دانش الهی قرار گیرد.

مگر می‌شود کسی نداند انقلاب بحران دارد

رییس جمهور هفته گذشته در خصوص بازار ارز مصاحبه‌ای در تلوزیون انجام داد که در نقد آن فردی او را از طریق تریبون نمازجمعه در یک مثلث قرار داد که یا دروغ گفته‌ای، یا خیانت کرده‌ای و یا منافق هستی.

گونه‌شناسی آیت‌الله‌‌زاده‌ها

برخی نقش آیت الله‌زاده‌ها را آنچنان مهم جلوه می‌دهند که تصمیمات علما را به فرزندان منسوب می‌کنند، اگر چه نمی‌توان این دیدگاه را قابل دفاع دانست اما نباید از اهمیت آن‌ها غافل شد، اما همه آیت الله‌زاده‌ها را نمی‌توان با یک دید نگاه کرد…

پیوند عمیق امام علی نقی با مهدویت

نمی‌توان پیوند عمیق امام هادی (علیه‌السلام) با مهدویت را نادیده گرفت. پیوندی که توسط امام هادی (علیه‌السلام) بین مردم و ائمه (علیهم‌السلام) ایجاد می‌شود بسیار زیاد است. اگر مسأله‌ی مهدویت با تفسیر امام هادی(علیه‌السلام) همراه شود اشتیاق جوانان بیشتر خواهد شد.

مجتهدانی که لباس روحانیت بر تن نکردند

برخی از طلاب پس از اتمام مقدمات لباس روحانیت نمی‌پوشند. دسته‌ای از اینان در سال‌های بعد ملبس می‌شوند، اما گروهی هیچ‌گاه به لباس روحانیت درنمی‌آیند. به این دسته از روحانیون غیر ملبس، مکلّا می‌گویند. مکلا در مقابل معمم است. در یادداشت زیر مروری بر زندگی ۴ مجتهد مکلا شده است.

انتقادات شجاعانه رحيم پور ازغدی از علما و مجمع تقريب مذاهب اسلامی

ر سال باید یک یا دو جلد دایرة المعارف جدید از مشترکات اسلامی منتشر شود تا ما مجبور نباشیم دایرة المعارف گذشته تقریب را هرسال تجدید چاپ کنیم.

رسومات گعده‌های علمایی

اگر دیدارهای دیپلماتیك قوانین و تشریفات خاص دارد، دیدارهای علما سنّت نانوشته‌ی خود را دارد. از نیم‌خیز شدن حضار به هنگام ورود مهمان جدید تا احوالپرسی با اشاره دست از همه حضار توسط تازه وارد به جلسه.

تصویر: دیدار با تعدادی از مراجع و علما / دیدار طلاب و روحانیون

دیدار هزاران نفر از طلاب و روحانیون قم | ۱۳۸۹/۷/۲۹ دیدار حضرات آیات سبحانی، مكارم شیرازی و شبیری زنجانی | ۱۳۸۹/۷/۲۸

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.