علمای اسلام چهره واقعی اسلام را نشان دهند

نماینده مرجعیت نجف گفت: امروز کسانی به اسم اسلام علیه اسلام قد علم کرده‌اند و منافق هستند، منافقین می‌خواهند از خلاءها استفاده کنند و به منافع خود برسند. آنها خود را مدافع اسلام می‌دانند در حالی که ابزار کفار هستند و به دنبال اختلاف و تفرقه‌افکنی‌اند.

مدرک‌گرایی در روحانیت یک آسیب است

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس با اشاره به آسیب‌های حوزه گفت: مدرک‌گرایی در روحانیت آسیب است و افتخار روحانی نباید به گرفتن مدرک دانشگاهی باشد.

تکفیر جز مسلمان‌کشی چیزی ندارد

رئیس دانشکده‌ مذاهب اسلامی دانشگاه ادیان و مذاهب در مورد کنگره خطر تکفیری ها از دیدگاه علمای اسلام با بیان اینکه علمای اسلام واقعا دردمندانه وارد موضوع شدند، گفت: آنها می فهمند که تکفیر جز مسلمان کشی و خنده استعمار چیزی ندارد.

باید ریشه‌های عقیدتی داعش را سوزاند

یکی از مراجع تقلید در قم گفت: باید ریشه‌های عقیدتی داعش را سوزاند تا استکبار نتواند برای مقاصد خود از آنها استفاده کند.

اسلام دینی بری از اعمال ضد اخلاقی است

یکی از اندیشمندان برجسته جهان اسلام با اشاره به اینکه اسلام دینی کاملا بری از اقدامات غیر انسانی و غیر اخلاقی است، گفت: یکی از دلایل ایجاد و گسترش تفکرات تکفیری در جوامع اسلامی کم‌کاری علمای مسلمان است.

افراط و تفریط در دین عامل‌پیدایش تکفیری‌ها

کمیسیون «برون‌رفت» از مجموعه کمیسیون‌های کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای جهان اسلام با هدف بررسی راهکارهای رهایی جوامع اسلامی از این آفت برگزار شد.

نباید در دین افراط وجود داشته باشد

مسلمانان باید بکوشند تابنده خالص خداوند باشند نه اینکه، با اعمال خود مردم را از اسلام و دین دور کنند.

جریان‌های تکفیری قلب اسلام را نشانه گرفته‌اند

رییس مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به فعالیت جریان‌های تکفیری در سوریه و عراق و خطر بزرگی که از ناحیه این جریانات مسلمانان را تهدید می‌کند، گفت: تکفیری‌ها کشورهایی را که در قلب جهان اسلام هستند با چالش مواجه کرده‌اند.