از فضاپیمای سرنشین‌دار ایرانی چه خبر؟

محققان پژوهشگاه فضایی ایران در حال طراحی و ساخت فضاپیمای سرنشین‌داری برای انتقال و بازگرداندن فضانورد تا محدوده ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلومتری سطح زمین هستند.

ویل اسمیت «افسانه» را احیا می‌کند

کار نگارش فیلمنامه غیراقتباسی این اکشن دلهره آور به پایان رسیده است. فیلمنامه قسمت تازه فیلم را گری گراهام با نگاهی به قصه و شخصیت‌های داستان کتاب ریچارد ماتیوس نوشته است.

کارتن خوابی چهارمین‌آسیب اجتماعی پایتخت

آمارها نشان از افزایش پدیده کارتن خوابی در پایتخت دارد. کارشناسان حوزه اجتماعی معتقدند یکی از اصلی ترین عوامل تشدید این پدیده، فقر و مشکلات اقتصادی است. در میان آواره‌ها و بی خانمان های تهران، بیماران روانی طرد شده از خانواده و یا معتادان هم وجود دارند. بر اساس پژوهش ها بیشترین متکدیان و کارتن خواب ها در مناطق 12، 7 و 16 متمرکزند و اعتیاد فراگیرترین آسیب بی خانمان‌های تهرانی است.

پژواک فریاد «ما می‌توانیم» در فن‌آوری‌های فضایی

مطرح شدن ایران، در بین کشورهایی که به صورت انحصاری صاحب فناوری فضایی شده‌اند، دستاوردهای بسیاری برای ما به ارمغان خواهد آورد. چرا که یکی از عوامل تعیین کننده در آینده، در دستیابی کشورها به فضا خواهد بود.

اذعان «واشنگتن پست» به پیشرفت چشمگیر دانشمندان ایرانی

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی اذعان کرد که دانشمندان ایرانی پیشرفت چشمگیری در عرصه های مختلف علم و فناوری کسب کرده اند.

وصیت شخصیت های معروف آنلاین شد

یک پایگاه اطلاعاتی انگلیسی مجموعه ای شامل 6 میلیون وصیتنامه از شخصیتهای معروف علمی، ادبی و سیاسی تاریخ را به صورت آنلاین در اختیار کاربران خود قرار داده است

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.