صنعت و تکنولوژی جزئی از علم دینی است

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: سرمایه داری حاکم بر غرب همانند تفکر نمرود و قارون است که براین اساس اعتقاد داشتند که باید تا جایی که امکان دارد طبیعت و عالم را غارت کرد و برای آنها حقوق دیگران معنایی نداشت و این در حالی است که اسلام با این منطق مخالف است.

با تعاریف پوزیتویستی نمی‌توان دیندار شد

دربارۀ اینکه علم و دین چیست قاعدتا تعریف ما راجع به علم تعیین‌کننده است. آیا ما تعریف واحدی از علم‌ داریم؟ ساینس از نیمه قرن نوزدهم تا نیمه دوم قرن بیستم تقریباً هیمنه‌ای داشت اما پس‌ازآن تعاریف عوض شد. با این تعاریف متنوعی که در یک قرن و نیم گذشته به وجود آمده است نسبت علم و دین فرق خواهد شد.

اولین جلسه نشست‌های دین و تکنولوژی برگزار شد

نخستین نشست «دین و تکنولوژی» موسسه علم دینی صدرا روز پنجشنبه ۷ آذرماه۱۳۹۲ با سخنرانی دکتر تقوی و با حضور جمعی از علاقه مندان این حوزه برگزار شد که در زیر خلاصه ای از سخنرانی ایشان آورده شده است.

آخرین روز ثبت نام دوره نیمه حضوری علم دینی

امروز چهارشنبه 1 آبان 92، آخرین مهلت ثبت نام دوره نیمه حضوری علم دینی با محوریت کتاب حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسین سوزنچی می‌باشد.

ثبت‌نام دوره تکمیلی «علم دینی» آغاز شد

ثبت نام سطح تکمیلی دوره عمومی علم دینی (نیمه حضوری) آغاز شد.

برگزاری دوره تربیت مربی علم دینی

دانش پژوهان دوره تربیت مربی می‌توانند جهت شرکت در این دوره، به انتخاب خود متعهد به فعالیت در بخش آموزش و یا پژوهش موسسه شوند.

برگزاری دوره آموزشی غيرحضوری علم دينی

مدير عامل مؤسسه گسترش مطالعات علم دينی صدرا از برگزاری دوره آموزشی غيرحضوری علم دينی خبر داد و گفت: علاقه‌مندان به شركت در اين دوره می‌توانند تا پايان ارديبهشت‌ماه در اين دوره ثبت نام كنند.

دوره آموزشی «علم و دین» برگزار می‌شود

دوره آموزشی «علم و دین» با هدف معرفی اجمالی جایگاه دین در عرصه زندگی بشر و بررسي رابطه دین با علم، فلسفه، عقل و نقل توسط کانون مطالعات علم دینی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، طی دو هفته در تابستان سال جاري برگزار می شود.

مناظره میرباقری و رشاد؛ آیا علم دینی معنا دارد؟

قضایا و گزاره‌ها حاکی از حقایق هستند و علم این گونه پدید می‌آید. علم پسینی، پیشینی، مبانی و غایاتی دارد و آن مبانی و غایات نیز دارای هویت و ماهیت هستند. به طور کلی باید گفت علم می‌تواند بر اساس معیارهای کاملا قابل تشخیص و قابل تعریف دینی یا سکولار باشد. دینی و سکولار بودن هم می‌تواند ذومراتب باشند.

همایش «درباره علم دینی» برگزار می‌شود

همایش «درباره‌ی علم دینی» با هدف فراهم آوردن فضای گفتگو و تبادل آراء پیرامون مباحث مربوط به علم دینی میان جریان‌های فکری موجود در کشور و به خصوص در میان اندیشمندان جبهه‌ی فکری انقلاب اسلامی، روزهای‌ دوشنبه و سه شنبه، 8 و 9 خرداد از ساعت 13:30 برگزار می‌گردد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.