حمایت از طرح های دانش بنیان اقتصاد محور

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: طرح های دانش بنیانی که اقتصاد محور نباشد و ایده انتسابی و قوی پشت آن نباشد از حمایت معاونت علمی و فناوری خارج می شوند.

هزینه حمل و نقل شخصی در کشور افزایش یابد

معاون علم و فناوری رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه پیشرفت‌های سیستم‌های آی تی اس در شهر تهران را با افتخار می‌توان به جهان نشان داد، گفت: معاونت فناوری کشور از هیچ کمکی برای توسعه سیستم‌های هوشمند در شهر تهران و کشور فروگذار نمی‌کند.

برگزاری دوره نخبه‌پروری در گفتمان اقتصاد دانش‌بنیان

معاونت علمی سازمان بسیج دانشجویی با همکاری مرکز آموزشی گام ، دوره نخبه‌پروری در گفتمان‌سازی علم و فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان با عنوان «ایران، 1435» برگزار می‌کند.

سهم‌پژوهش ایران از GDP درجدول مقایسه

سهم بودجه پژوهش از تولید ناخالص داخلی با وجود ابلاغ سیاست‌های کلی «علم و فناوری» هر سال لاغرتر می شود و این در حالی است که با وضعیت فعلی بودجه امیدی به تحقق سهم ۴ درصدی پژوهش از GDP نیست.

سانتریفیوژها عینیت آرمان‌هاست

سانتریفیوژها مصداق پیشرفت کشور در حوزه علم و فناوری هستند و از جمله آرمان‌های مورد‌نظر انقلاب هم یکی همین پیشرفت علمی و جبران عقب‌ماندگی تاریخ 200 ساله است، پس سانتریفیوژها به آرمان ما وصل است.

راهبردهایی برای توسعه علم و فناوری

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی راهبردهایی برای توسعه و تجاری‌سازی علم و فناوری ارائه کرد.

ضربان قلب جایگزین رمز می شود

در سال های اخیر، حساب های مالی، اطلاعات شخصی و هویتی آماج هجوم هکرها بوده اند اما مخترعان کانادایی از جایگزین ضربان قلب با رمزهای ورودی خبر داده اند.

سیاست‌های کلی «علم و فناوری» ابلاغ شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاستهای کلی «علم و فناوری» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، ابلاغ کردند.

هشدار درباره گران‌فروشی اينترنت

دسترسي مطمئن، ارزان و با کيفيت به اينترنت و خدمات ارتباطي از عوامل اصلي موثر در توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات کشورهاست و به همين دليل نهادهاي بين المللي سرعت، کيفيت و قيمت پهناي باند اينترنت را شاخص هايي براي مقايسه وضعيت توسعه فناوري اطلاعات و ارتباطات مي دانند.

روحانی: همه باید پشت سر شعار «ما می‌توانیم» حرکت کنیم

شت: شعار ما می‌توانیم که مقام معظم رهبری بر روی آن تأکید دارند شعار به حقی است که همه باید پشت سر این شعار حرکت کنیم اما این ما می‌توانیم باید در چارچوب برنامه جامع و نقشه جامع پژوهش کشور باشد و الا در مسیری حرکت می‌کنیم که ده‌ها سال زمان نیاز دارد به آن برسیم در حالیکه در مسیر دیگری با زمان کمتری به آن دست می‌یابیم.