مسئله «ایستادگی و مقابله با دشمن» اصل اولیه سیاست، دستور اسلام و مطابق بیانات رهبر معظم انقلاب است

فرمانده بسیج طلاب دانشگاه علوم اسلامی رضوی با اشاره به اهمیت مقوله اقتصاد مقاومتی گفت: مسئله ایستادگی و مقابله با دشمن، اصل اولیه سیاست، دستور اسلام و مطابق بیانات رهبر معظم انقلاب است؛ به طور مثال رهبر معظم انقلاب چندین سال است که به صورت ویژه شعارهای سال را با مضامین اقتصادی نامگذاری می کنند و هر سال شعارهای سال عملیاتی تر نامگذاری می شود.

کلیپ تصویری/صحبت های ۹ سال پیش استاد رحیم پور ازغدی در مورد علوم انسانی که کماکان تازگی دارد

صحبت‌هایی که برای ۹ سال پیش است اما کماکان تازگی دارد…
علوم انسانی در دانشگاه‌ها در دل اساتید و دانشجویان مسلمان شکاف ایجاد می‌کند

آغاز دومینوی فروپاشی دینی جمهوری اسلامی!

اگر امروز شاهد حضور بی شمار رسانه های مجازی در کشور هستیم، تنها دلیلش وجود ابتذال فرهنگی حاکم در دنیا است، کره جنوبی سالانه ۲۰۰میلیون دلار درآمد از فضای مجازی کسب می کند و این در حالیست که ما چقدر خرج می کنیم تا از آن استفاده کنیم.

جریان غالب بر مطالعات دین شناسی غرب سکولار است

رئیس شورای تحول و ارتقاء علوم انسانی گفت: در ۴ قرن اخیر پس از رنسانس جریان غالب بر مطالعات دین شناسی در غرب، جریان سکولار و با نگاه غیر الهی به دین است.

اگر غربی بودیم حداقل بخشهایی از اسلام را اجرا می‌کردیم

غرب زدگی باعث شده از گنجینه های بزرگ کتب عرفانی و ادبیات خودمان غفلت کنیم. ما اسم فنی این مشکل را می گذاریم الگوریتم تصمیم و انتخاب. سند و پیشنهاد آن هم برای شورای عالی آموزش و پرورش فرستاده شده است اما هنوز فایده اش به مردم نرسیده است.

قامت خمیده علوم‌انسانی از کمبود بودجه

تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در باب توجه به حوزه علوم انسانی به خصوص علوم انسانی مبتنی بر فرهنگ و ارزش های اسلامی و ایرانی در دیدارهای متعدد ایشان با اساتید، دانشجویان و اعضای تشکل های دانشجویی مطرح شده است اما گویا هنوز برای عمل کردن به این تأکیدات باید راه درازی را پیمود. زخم های […]

اجرای دروس بازنگری شده علوم انسانی

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: از مهر ۹۴ بخشی از برنامه ها که در شورای تحول اصلاح شده اند وارد مجموعه درسی دانشگاهی می شوند و به تدریج دیگر بخش ها نیز بعد از اصلاح وارد مجموع درسی خواهند شد.

مشکلات ناشی از عدم تحول در علوم انسانی

عدم تحول در علوم انسانی، مشکلات گوناگونی را در جامعه پدید می‌آورد. زندگی پیچیده‌ امروز، نیازمند علوم انسانی امروز است، وگرنه مشکلات و گرفتاری‌ها اجتناب‌ناپذیر خواهند بود.

غرب‌شناسی نوعی خودشناسی است

تقریباً عمدۀ علوم ما، هم در علوم پزشکی و علوم طبیعی و هم در علوم انسانی ما به ازای دینی آن تولید نشده است. حتی اگر شما مدعی زبان و ادبیات هم بشوید، الان در مقطع فوق لیسانس و دکترا کسانی که زبان و ادبیات فارسی می­‌خوانند، در گرایش زبان­‌شناسی نگاهشان با نگاه هگل یا نگاه نوآم چامسکی جلو می‌­رود.

برگزاری دوره­‌های علوم انسانی اسلامی

سومین دوره­ آموزشی علم و ایمان در دو رشته­ دانشگاهی «علوم سیاسی اسلامی» و «اسلام، مسئله­ نظم و نظام اجتماعی» برگزار می­‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.