اعتراض دانشجویان شیرازی به خصوصی سازی موسسات آموزشی علوم پزشکی

تجمع اعتراضی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مخالفت با طرح خصوصی سازی موسسات آموزشی علوم پزشکی

ثبت نام ارشد و دستیاری تمدید شد

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از تمدید ثبت نام آزمون های دستیاری و ارشد رشته های علوم پزشکی خبر داد.

ناخن‌ها زبان گویای بیماریها هستند

یک عضو هیأت علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: ناخن‌ها زبان گویای برخی از بیماری‌ها هستند، بنابراین هر مشکلی که در سطح ناخن ایجاد شود، می‌تواند هشداری برای ابتلا به یک بیماری خاص باشد.

طرح خدمت گروه‌های پزشکی تغییر می‌کند

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: طرح خدمت نیروی انسانی گروه‌های پزشکی بسیار سخت است و زندگی‌ دانش‌آموختگان را تحت تأثیر قرار می‌دهد به همین دلیل در مدت ۱۰ سال،دانشگاه‌های مناطق محروم ظرفیت اضافه‌ای را به جای طرح خدمت پذیرش می‌کنند.

این نمک‌ها را نخرید

سازمان غذا و دارو اعلام کرد: نمک‌های دینا، رادمهر و بهفر به دلیل جعل اسناد و مجوزهای بهداشتی، غیرمجاز شناخته شده‌اند.

غربی‌ها از پیشرفت‌علمی ایران عصبانی هستند

نماینده ولی‌فقیه در کاشان گفت: در مسئله هسته‌ای آن چیزی که غربی‌ها را عصبانی و ناراحت می‌کند، پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در عرصه علمی است.

چتر ایمنی سلامت باید در جامعه باز شود

معاون تنقیح قوانین مجلس شورای اسلامی گفت:‌بسیاری از صحبت‌ها و اقداماتی که در جامعه مطرح می‌شود و به سلامت روان آسیب می‌زند، باید از آن دفاع شود و زمان آن رسیده که چتر ایمنی سلامت باز شود.

مخاطرات سلامت با الگوی ایرانی اسلامی

عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی گفت: مخاطرات سلامت و همکاری بین بخشی مغفول مانده است که می‌توان برای رفع این موضوع، آن را تحت عنوان سبک زندگی و الگوی ایرانی اسلامی سلامت مطرح کرد.

ناگفته‌هایی از مدارک خارج رفتگان علوم پزشکی

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هر ساله با حدود یک هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه های خارجی برخورد می کند که بخشی از آنها از کیفیت لازم برخوردار نبودند. در گفتگو با کارشناسان و مدیران حوزه ارزشیابی مدارک تحصیلی وزارت بهداشت ناگفته هایی از برخی مدارک عجیب و وضعیت دانشگاه های نامعتبر مطرح شد.

شایعترین بیماریهای پوستی در کشور

دبیر اجرایی کنگره بین المللی پوست زیبایی و‌لیزر با بیان اینکه شایعترین بیماری پوستی، جوش صورت و آکنه است، گفت: انواع کرم، لوسیون و روشهای درمانی و لایه برداری که در شبکه های ماهواره ای و حتی رسانه های خودی تبلیغ می شود هیچ گونه سند علمی ندارد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.