سخنرانی زاکانی برای زنان فرهیخته

دهمین نشست مجمع با موضوع«نقش ما در استمرار قیام اباعبدالله الحسین و رسالت زینب گونه» برگزار می‌شود.

جلسه سه نفره لاریجانی،حجازی و شمخانی کذب محض بود

در فرودگاه جلسه‌ای با حضور روحانی، لاریجانی، ولایتی و شمخانی که برخی اعضای کمیته هسته‌ای هستند تشکیل شد که نسخه‌ای درباره مذاکرات در دست روحانی و لاریجانی بود که از آن مطالبی می‌گفتند که مورد اعتراض شمخانی و ولایتی قرار گرفت که لااقل نسخه‌ای از متنی که دارید به ما هم بدهید.

6 نوع نظارت در برجام به کشور تحمیل شده است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 6 نوع نظارت را اعم از نظارت آژانس، شورای امنیت، کمیسیون مشترک، فروشنده تاسیسات و ظالمانه را در حق خود پذیرفته‌ایم، تصریح کرد: به صورت حرفه‌ای مسئولان ما حرف نادرست و غیر واقع‌بینانه‌ای را به مردم القا می‌کنند و وعده‌ و وعیدهای نادرست می‌دهند در حالی که واقعیت‌ها غیر از این است که گفته می‌شود.

روزی که صحت فهم و گفتار شما درباره برجام بر همگان آشکار می‌شود

حضرات آقایان زاکانی، کوچک زاده، رسایی، شریعتمداری و… بر شما پوشیده نیست که امثال نگارنده در بسیاری از امور هم نظر با شما نیستند سهل است، کم پیش نیامده که جواب های را هوی داده و تا آنجا که در وسع این قلم بوده و متقابلا به تندی و تیزی و گاه به تحقیر شما و رسانه ها و سخنان و همتایان شما را نواخته اند…

عبور از خطوط قرمزدر برجام واضح است، لغو تحریمی هم در کار نیست

آقای بروجردی تا آخرین جلسات کمیسیون در جلسات حضور داشتند همچنین در رأی‌گیری‌ها شرکت کردند و با توجه به حضور ایشان و جلسه رأی‌گیری از بیانیه ایشان و نظرشان تعجب کردم. بسیاری از کلیات گزارش با نظر همین افراد انجام شد. ایشان به عنوان یک عضو قدیمی مجلس یک درس بدی برای آیندگان به یادگار گذاشت و تعجب کردم که ایشان چنین بیانیه‌ای صادر کرده و می‌گوید گزارش به کشور ضربه زده است.

مناظره چالشی زاکانی و پزشکیان درباره گزارش کمیسیون برجام

زاکانی با اشاره به استخراج ۶۵ سوال از مجموع سخنان دو تیم مذاکره کننده قبلی و فعلی گفت: ما این سوالات را برای دولت فرستادیم و از آنجا که احتمال می‌دادیم ممکن است تیم در جلسه دقیق سخن نگوید – مثلا آقای عراقچی می‌گفت ما اصلا برنامه بلندمدت نداریم اما بعدا آقای صالحی که آمد معلوم شد این حرف، حرف نادرستی است – لذا خواستیم به سخنان شفاهی بسنده نکنیم و این سوالات را برای دولت فرستادیم.

کمیسیون برجام به اسناد مهمی دست یافت

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت هنوز تمکین نکرده و لایحه‌‌ای در خصوص برجام به مجلس نداده اما با وجود اصل ۷۴ قانون اساسی راه ورود مجلس باز است.

ایران از حداقل خدمات آژانس محروم بوده است

در حالی که بیماران ایران نیاز به رادیودارو داشتند، کشور بلژیک رادیودارو را قطع کرد، من به‌عنوان متخصص پزشکی هسته‌ای می‌دانم که مدتهای مدیدی 130 مرکز هسته‌ای کشور تعطیل شده بود. زمانی سوخت 20 درصد راکتور تهران رو به پایان بود و وضعیت نامطلوبی داشت اما آژانس در آن زمان به ما کمکی نکرد و مجبور شدیم خودمان سوخت را تأمین کنیم، البته مسائل متعددی وجود دارد اما به‌دلیل ضیق وقت از آن‌ها عبور می‌کنیم.

صالحی ارائه اسناد محرمانه توافق به کمیسیون برجام را پذیرفت

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام مجلس شورای اسلامی گفت: من بنا ندارم درباره مسائل محرمانه میان ایران و آژانس از آمانو سؤال کنم و تصمیم دارم این سؤال را از آقای صالحی بپرسم که از ایشان درخواست کرده‌ایم این اسناد را به مجلس بیاورند؛ چراکه اعتماد ما به مسئولین خودمان بیشتر است.

درخواست زاکانی از سران قوا برای بررسی برجام

علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران و رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌های جداگانه‌ای به حسن روحانی رئیس‌جمهور، آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضاییه و علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار جلسه مشترک کمیسیون با سران ۳ قوه برای بررسی برجام شد.