ابرهه‌های زمان بجای تخریب کعبه مدیریت آن را بدست گرفته‌اند

مقام حضرت ابراهیم در کنار خانه خدا مکان و مقامی امن است و اگر ساده‌اندیش باشیم باور نمی‌کنیم که دشمنان اسلام عمدا جرثقیل را با فتنه‌ها و ترورهای خودشان در مقام ابراهیم ساقط کردند تا جایی که خداوند گفت مقام امن است امنیت نداشته باشد و کشته دهد.

جهانی کردن راه امام حسین(ع) تنها راه سعادت و نجات

جهانی کردن راه امام حسین (ع) و مکتب عاشورا تنها راه سعادت و نجات است که متأسفانه بچه‌ حزب‌اللهی‌ها در این راه کمی سستی و کوتاهی کرده‌اند و در این خلأ فعالیتی، سازمان‌های جاسوسی همچون سیا و موساد یک بدلی از دین اسلام تحت عنوان داعشی و طالبان ساختند و به جهان صادر کردند.

غربت امام صادق (ع) با تمامی ائمه متفاوت بود

حجت الاسلام علیرضا پناهیان از تفاوت غربت امام جعفر صادق (ع) با تمامی ائمه سخن گفت.

اسلام یعنی تسلیم شدن به امر ولی خدا

پناهیان گفت: نقطۀ مقابل تسلیم شدن «جزع کردن» است. اگر تسلیمِ محدودیت‌های به‌جا نشویم جزع می‌کنیم. جزع کردن یعنی دست و پا زدن بیهوده در مقابل محدودیت‌هایی که دیگر کاری از تو نمی‌آید.

انقلابی‌گری یعنی دفاع از زندگی

پناهیان گفت: بعضی‌ها می‌خواهند در این مملکت جنگِ «انقلابی‌گری در مقابل واقع‌گرایی» یا «جنگ میان بندگی و زندگی» راه بیاندازند. این جنگ کاملاً بی‌معناست. اتفاقاً انقلابیون بیشتر دنبال زندگی هستند.

آیا می‌توان در مقدرات الهی دخالت کرد؟

در حدّ بسیار بالایی می‌توانیم در مقدرات الهی دخالت کنیم. همچنین ما می‌توانیم سرِ محدودیت‌هایی که می‌پذیریم، برنامه‌ریزی کنیم تا بهترین محدویت‌ها را بپذیریم و بجا و حساب‌شده بپذیریم.

با «حا سین نون» در «شهر خدا»

با فرا رسیدن ماه رمضان، به طور هفتگی، برخی کتاب‌های خوب و کاربردی که مناسب این ایام باشند و تناسبی هم با مناسبت‌های شمسی و قمری داشته باشند، معرفی خواهند شد. در این معرفی‌ها سعی شده علاوه بر فضای کلی ماه رمضان، مناسبت‌های ملی و مذهبی و مخاطب کودک و نوجوان نیز مد نظر قرار گیرند.

معنای «خدا نزد دل‌های شکسته است»

وقتی گفته می‌شود «خدا نزد دل‌های شکسته است» بعضی‌ها فکر می‌کنند معنایش این است که خدا فقط فقرا را تحویل می‌گیرد! یا تصور می‌کنند اصل بر این است که آدم‌ها گرفتار و بدبخت باشند!

درک صحیحی از زندگی به جوانان ارائه نداده‌ایم

حجت‌الاسلام پناهیان معتقد است: نباید درک خودمان از زندگی را فقط به تعریف زندگی محدود کنیم، بلکه باید از «زندگیِ بهتر» نیز تعریف صحیح و معقولی داشته باشیم. داشتن یک تلقی خیال‌پردازانه یا ناصحیح به مشکل داشتن با دین منجر می‌شود.

حجت‌الاسلام پناهیان: هیچ عاملی مثل محبّت اهل‌بیت آدم را کمک نمی‌کند

حجت‌الاسلام پناهیان گفت: هیچ عاملی مثل محبّت اهل‌بیت عصمت و طهارت، آدم را کمک نمی‌کند در اینکه آدم هوای نفسش را زیر پایش بگذارد، ابرقدرت‌ترین عامل این است.