صالحی:توافق هسته‌ای بدون عیب نیست

رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به بازدید اخیر خود از راکتورهای کشور چین، گفت: با دانشمندان و مراکز هسته‌ای چین مذاکراتی صورت گرفته که بازنگری راکتور اراک را انجام بدهیم.‌

صالحی: آنچه با آمانو امضا کردم محرمانه نیست

رئیس سازمان انرژی اتمی در ادامه در خصوص اظهارات کری که در کنگره گفته بود زمانی که قلب راکتور اراک را درآورند محل آن را بتن می ریزند، گفت: همین موضوع سبب شد دوستان ما به جای اینکه متن برجام را بخوانند اظهارات کری را مبنا قرار دهند این در حالی است که شما فرض کنید که یک چاله ای را در زمین کنده اید و جایی است که می خواهید قلب راکتور را بگذارید، شما در این چاله یک تانکر فولادی می گذارید و اتفاقی که قرار است بیفتد این است که ما این تانکر را در می آوریم و آن را کنار می گذاریم .

ظریف با صالحی و حسین فریدون عازم وین شد

ظریف به همراه صالحی و حسین فریدون برای ادامه مذاکرات هسته‌ای عازم وین شد

ظریف و تیم هسته‌ای راهی سوئیس شدند

وزیر امور خارجه برای شرکت در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل و همچنین رایزنی و گفت‌وگو با همتای آمریکایی درباره برنامه هسته‌ای ایران صبح امروز به همراه تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای راهی سوئیس شد.

190هزار سو غنی‌سازی نیاز یک‌سال بوشهر است

برای تأمین سوخت سالانه نیروگاه بوشهر به ۱۹۰ هزار سو نیاز داریم یعنی اگر ماشین‌های ما توانشان ۱۰ سو باشد به ۱۹ هزار سانتریفیوژ نیاز است. در حال حاضر ایران سانتریفیوژهایی را در اختیار دارد که توانشان ۲۴ «سو» است بنابراین اگر ۱۹۰ هزار را تقسیم بر ۲۴ کنیم به بیش از ۷ هزار سانتریفیوژ نیاز داریم که بتواند سوخت یک سال نیروگاه بوشهر را تأمین کند.

صالحی: هیچ چیز را تعطیل نکرده‌ایم

رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه موضوع هسته‌ای دقیقاً تحت نظارت امام خامنه‌ای است، گفت: تاکنون هیچ چیز را تعطیل نکرده‌ایم و همه امور به نحو احسن مدیریت می‌شود و در چارچوب تعیین شده و حفظ خطوط قرمز به حرکت خود ادامه می‌دهیم.

ضریح جدید حرم امام حسین(ع) رونمایی شد

مراسم رونمایی از ضریح جدید امام حسین(ع) با حضور جمع کثیری از علما و شخصیت‌های دینی و فرهنگی،عراقی، ایرانی و … در کربلای معلی رونمایی شد.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.