برخی مأموران آژانس عامل سیا هستند

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک در پاسخ به این سوال که چرا ما اجازه بازدید از مراکز نظامی خود را نمی‌دهیم؟ گفت: زیرا این رگ حیاتی ما است. یعنی آنقدر مردم، دولت، پاسداران و ارتشی‌های ما زحمت کشیدند و به خودکفایی رسیدند تا بتوانند از این کشور دفاع کنند بنابراین حفظ قدرت بازدارندگی ایران با امکانات دفاعی کافی رگ حیاتی ما است.

تجربه خدعه آمریکایی در مذاکرات

تکرار سناریوهای ضد ملت‌های منطقه محکوم به شکست است. امروز سناریوی مشترک آمریکا و متحدین غربی‌اش به اضافه‌ی صهیونیست‌ها و مرتجعین منطقه برای چندمین‌بار در یمن تکرار شده است. اگر این سناریو در لبنان، غزه، سوریه و عراق شکست خورد، در یمن هم به طریق اولی شکست خواهد خورد. کسانی که با هواپیماهای اهدایی آمریکا از آسمان، مردم بی‌گناه و غیرنظامی مردم یمن را بمباران می‌کنند جرأت روبرو شدن با مردم شریف، غیرتمند و مؤمن یمن را در زمین ندارند.

ایران از یمن تا لبنان نفوذ اساسی دارد

ما در زمان شاه‌عباس دومین صادرکننده ظروف چینی ایران بودیم و تا قبل از اکتشاف نفت در سال 1327 تجار نقش اساسی در صدور اسلام و تجارت داشته‌اند ولی هم‌اکنون ناخواسته به کشوری با اقتصاد تک‌محصولی تبدیل شدیم و به دلیل تکیه بر نفت در این چاله افتادیم و مشکلات زیادی برای ما به وجود آمده است.

ولایتی رفت، سعید جلیلی آمد

در مورد حضور كمال خرازي، سعيد جليلي، احمد وحيدي، ابراهيم شيباني، سيد مهدي مصطفوي و محمد حسين طارمي جمع بندي صورت گرفته است.

حکم ولایتی برای فرزند هاشمی

احکام اعضای هیئت «تجدید نظر بدوی» رسیدگی به تخلفات اداری از سوی علی اکبر ولایتی ریاست مرکز تحقیقات استراتژیک صادر شد. احکام جداگانه ولایتی خطاب به اعضای هیئت «بدوی رسیدگی به تخلفات اداری مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع» به شرح زیر است: غلامرضا فروزش عضو اصلی هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری یاسر هاشمی عضو  اصلی […]

نظر ولایتی در خصوص مذاکره با ۵+۱

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی ایران در احراز حقوق خود و آنچه حقوق خود می‌داند از کسی اجازه نمی‌گیرد.

ولایتی: به توصیه آیت‌الله مجتبی تهرانی کناره‌گیری کردم

ولایتی همچنین به سؤال دیگری در این خصوص که شما یک بار در جمع وعاظ و بار دیگر در جمع روحانیون مشهد در خصوص کناره‌گیری‌تان در سال 84 به نفع هاشمی سخن گفتید و اعلام کردید که این کناره‌گیری به توصیه آیت‌الله مجتبی تهرانی بود در این خصوص توضیح دهید، گفت: در جلسه وعاظ من یک ساعت در این خصوص صحبت کردم و این یک ساعت را نمی‌توانم در دو دقیقه خلاصه کنم اما تأیید می‌کنم که کناره‌گیری من در سال 84 به توصیه آیت‌الله مجتبی تهرانی و به نفع هاشمی رفسنجانی بود.

ولایتی: این سیستم حکومتی٬ مقتضی امروز نیست

عضو ائتلاف سه گانه اصولگرایان تاکید کرد: می‌خواهیم مردم به یک نفر رأی ندهند. مردم به یک تیم رأی بدهند که در رأس آن یک نفر است. معنی آن این نیست که یک نفر به عنوان رئیس‌جمهور همه اختیارات را دارد و وزرا و دیگر وزارتخانه‌ها و دیگر مدیریت‌ها تحت‌الشعاع انوار ساطعه از این یک نفر باشند. این سیستم حکومتی امروز پسند و مقتضی امروز نیست.

ولایتی: بهار عربی معادل پان‌عربیسم است

آن‌چه امروز به نام بهار عربی مشهور شده است، یک شوخی است. بهار عربی یعنی پیاده شدن دوباره پان‌عربیسم. بنابراین وظیفه رسانه و روابط عمومی اسلامی این است که واقعیت را انعکاس بدهد.

ولایتی: فیزیک هم اسلامی و غیر اسلامی دارد

ولایتی با بیان اینکه در گذشته معتقد بودم فیزیک اسلامی و غیر اسلامی ندارد، اما همان دوران بر این باور بودم که علوم، اسلامی و غیر اسلامی دارد اما الان بر این اعتقاد هستم فیزیک نیز اسلامی و غیر اسلامی دارد.