دعای مرحوم پرورش در حق محمدرضا شاه

چندي پيش اصفهان و ايران يكي از بزرگترين استادان خويش را از دست داد. سيد علي اكبر پرورش جايگاه ويژه اي در بين مردم اصفهان داشت و تمام دوستداران انقلاب، به سبب فعاليت هاي اين معلم اخلاق و مفسر قرآن خود را مديون وي مي دانستند.

پرورش؛ معلم اخلاق، دين و سياست

جوانان آن سالها پاسخ هاي خود را در كلاس هاي درس اين معلم فداكار مي يافتند كه هم كلاس درس بود و هم آموزش دين و اخلاق. كلاسهايي كه مايه اصلي آن از سرچشمه هاي وحي و روايات نشأت مي‌گرفت، از زلال هميشه جاري كلام وحي و از شاخه هاي منشعب از آن، همچون نهج البلاغه.

پرورش السابقون السابقون نهضت روح‌الله

محوریت در مبارزات قبل از انقلاب اصفهان که منجر به دستگیری شد، عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، دو دوره نامزد انتخابات ریاست جمهوری، عضویت شورای مرکزی مؤتلفه اسلامی از سال ۱۳۷۲ تاکنون و قائم‌مقامی دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی از سال ۱۳۷۲ تا سال ۱۳۸۰ از سوابق علی‌اکبر پرورش است. شهید مطهری در یکی از سخنرانی‌هایش از وی به عنوان استاد یاد کرده است.

تعبير خاص شهيد بهشتی در مورد استاد پرورش

آقاي پرورش از آنهايي بود كه به نظريات شريعتي نقد داشت چون خودش صاحب نظر بود. اما قائل بود نبايد دفعي برخورد كرد. اطرافيان شريعتي كم نبودند. هنر روشنفكران ما اين بود كه نه جذب شريعتي شوند و نه با او دفعي برخورد كنند.

شاهنشاه آریامهر از انجمن حجتیه رضایت دارند

موضوع روابط حسنه‌ی انجمن و ساواک نه تنها در خاطرات بسیاری از مبارزین بیان شده، بلکه اسناد ساواک نیز بر آن به‌روشنی شهادت می‌دهند. هرچند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل نفوذ انجمنی‌ها در برخی مراکز اسناد، متأسفانه بسیاری از اسناد مربوطه از بین رفت.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.