روایت فابریک از یک وقف فرهنگی

روایت حماسه فرزندان عاشورایی امام خمینی(ره)، در واقع روایت زندگی و نشاط عاشوراییان و امکان عاشورایی شدن در جهان امروز است و می‌تواند به همه ما امید و زندگی و شور و حماسه و دردمندی را هدیه کند، علی‌رضا دلبریان روایتگر برجسته مشهدی که با لهجه شیرینش و با صدق و صمیمیت مثال‌زدنی‌اش، از شاخص‌ترین راویان حماسه دفاع مقدس در روزگار ماست، در اقدامی مثال‌زدنی، بخش مهمی از دارایی خود را وقف روایت جنگ و ترویج فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت کرده است.

فعالیت موثر فرهنگی

در حوزه فرهنگ میزان فعالیت‌های بیهوده و گزارش کاری بسیار زیاد است، امروز همه نظریه‌پرداز هستند و همه برنامه‌ریز هستند و همه آوینی هستند. ما در حوزه‌هایی که در آن‌ها تخصصی نداریم، مشغول اتلاف بودجه‌ها هستیم و حیا گمشده اصلی ماجراست.

امینی: میرشکاک، پرومته است

یک منتقد ادبی و استاد دانشگاه گفت: میرشکاک پرومته‌ای است که روشنایی و نور آتش را به فضای سرد اداری می‌آورد و رنج آن را خود تحمل می‌کند.

تقدیر هنرمندان انقلابی از صادق آهنگران

به مناسبت بزرگداشت صادق آهنگران در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره مردمی فیلم عمار فعالان فرهنگی در حرکتی خودجوش آثار خود را به این چهره تاثیرگذار انقلاب تقدیم کرد‌ه‌اند.

تقدیر از «علی‌محمد مودب»

سیزدهمین «شب شاعر» سازمان هنری رسانه‌ای اوج به تقدیر از «علی‌محمد مودب» شاعر و مدیر انتشارات شهرستان ادب در نخلستان اوج می‌پردازد.

دو اثر جدید علی‌محمد مودب منتشر می‌شود

علی‌محمد مودب،‌ با اشاره به آثار در دست انتشار خود گفت: مدت‌هاست که 5 کتاب را در دست انتشار دارم،‌ اما به دلیل کمبود فرصت هنوز نتوانسته‌ام،‌ ویراستاری نهایی را انجام دهم‌، در نظر دارم، تا پایان سال نسبت به ویراستاری تعدادی از این کتاب‌ها اقدام کرده و آن‌ها را منتشر کنم.

علی محمد مودب

شعر، شاعر، زندگی

ابطه‌ی هنر و زندگی، رابطه‌ی تأثیر و تأثر است. هنر از زندگی متولد می‌شود و بر زندگی هم تأثیر می‌گذارد. نمی‌شود منکر این رابطه شد. انسان به محیط، فعالیت‌هایش و نسبت به زندگی خودش شناخت دارد که به همان اندازه زندگی را فهم می‌کند؛ یعنی لایه‌ها، اعماق و جهان‌ها را و این هنر است.

شعر انقلاب باید تیتر یک روزنامه‌ها باشد

«تلویزیون و رادیو باید هر روز صدا و تصویر شاعران برجسته کشور را منتشر کند و شعر باید تیتر یک روزنامه‌ها شود. این چنین است که شعر انقلاب خواهد توانست در بستری صحیح علمدار حرکت امت ما به سوی عصر ظهور باشد.

رونمایی از «همیشه باران» سعید حدادیان

شهرستان ادب با 32 عنوان کتاب در طرح «هفته ناشر» حضور دارد و به مناسبت روز ملی شعر و ادب فارسی از کتاب «همیشه باران» رونمایی می‌کند.

عکس: بوسه پناهیان بر دست دختر شهید

من به جای همه مسئولانی که اینجا نیستند مثل رئیس جمهور و وزیر از خانواده شهید باغبانی عذرخواهی می‌کنم. اگر چه که شهید باغبانی‌ها در سرزمینی که باید مدافعاشان باشد در اقلیت هستند. امیدوارم روزی برسد که برای مستندسازی که جانش را در دستش می‌گذارد و به جای دیگر می‌رود اهمیت قائل شویم. هم اکنون ما در تنهایی کار می‌کنیم در تنهایی شهید می‌شویم و بعد دوباره خود ما برای شهادت خود دور هم جمع می‌شویم.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.