سایه استیضاح بر سر وزارت آموزش و پرورش

علی اصغر فانی در مدت حدود ۲۰ ماه تصدی وزارت آموزش و پرورش، دو کارت زرد را از مجلس دریافت نمود و سایه استیضاح نیز از همان ماه‌های نخست بر سر این وزارتخانه قرار داشت و نهایتاً طرح آن، از سوی هیئت رئیسه مجلس اعلام وصول گردید. با این تفاسیر آیا فانی پس از این استیضاح، وزیر آموزش و پرورش خواهد ماند؟

کنکور هیچ‌گاه حذف نخواهد شد

او هم مانند مسئولان جدید وزارت آموزش و پرورش معتقد است تغییر نظام آموزشی به ٦-٣-٣ بزرگترین آسیب را به آموزش و پرورش ایران زد؛ مسیری که دیگر قابل برگشت نیست.

فانی:استیضاح نگرانی ندارد

وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز نامه پرداخت 500 میلیارد تومان مطالبات فرهنگیان را از دولت گرفته‌ایم تا آن را از خزانه دنبال کنیم.

توجه به کتابخوانی در مدارس شبانه‌روزی

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کتابخانه پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی تجهیز شد، گفت: اولویت در تجهیز کتابخانه‌ها با مدارس شبانه‌روزی است.

هفته پژوهش آغاز شد

مراسم آغاز هفته پژوهش صبح امروز با حضور وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم در هنرستان آزادی دخترانه منطقه 7 تهران برگزار شد.

مهلت مجلس به وزیر آموزش و پرورش

نمایندگان مجلس به وزیر آموزش و پرورش مهلت دادند مشکلات موجود را بررسی و برطرف کند.

ما به یادآوری شهدا محتاجیم

وزیر آموزش و پرورش به مناسبت یادواره‌ شهدای بمباران ۲ مهر ۱۳۵۹ اداره‌ آموزش و پرورش آبادان پیامی صادر کرد.

افزایش ۲۰ درصدی فوق‌العاده شغل معلمان

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ افزایش ۲۰ درصدی فوق العاده شغل معلمان ابتدایی محقق شد و از اول مهر اجرا می‌شود.

آموزش و پرورش تنها در عزل و نصب پرکار است

مجلس با فرد انتصاب شده مشکلی ندارد، اما ما معتقدیم آیا در استانی که بالغ بر 70 هزار فرهنگی دارد حتی یک نفر از این فرهنگیان شایستگی ریاست نداشته اند که وزیر مجبور به انتخاب افراد بازنشسته که مشغول فعالیت های اقتصادی هستند، شده است. درتهران 75 هزار فرهنگی وجود دارد آیا واقعاً هیچکدام از این افراد صلاحیت مدیریت ندارند و باید فردی بازنشسته به عنوان مدیر انتخاب شود.

نامه حداد عادل به فانی

غلامعلی حداد عادل، رئيس فرهنگستان زبان فارسي در نامه‌اي به وزیر آموزش و پرورش ضمن استقبال از پيشنهاد رئیس جمهور براي گنجاندن درس‌هاي مطالعه، گفتگو و انشاء خواستار احياء زنگ انشاء در مدارس كشور شد.