عکس: حاج‌علی انسانی در زندان شاه

تصویر زیر مربوط به حاج علی انسانی مداح و شاعر پیشکسوت است . وی سابقه بازداشت در کمیته مشترک ضدخرابکاری را در دوران ستم شاهی دارد.

رونمایی از کتاب «جنگ جهانی جمعیت»

کتاب «جنگ جهانی جمعیت» نوشته صالح قاسمی، صبح فردا با حضور آیت‌الله قرهی، ابراهیم فیاض، حجت‌الاسلام حمید رسایی، میثم نیلی، علی انسانی و علی‌محمد مودب در خبرگزاری فارس رونمایی می‌شود.

شعر طنز حاج علی انسانی در سه نقطه

شماره صفر ماهنامه سه نقطه که عنوان «اخرین مجله طنز فارسی» را نیز بر خود دارد با انتشار شعر طنزی از حاج علی انسانی مداح اهل بیت (ع) منتشر شد.

تجلیل از «علی آهی» تجلیل از یک سبک ویژه مداحی است

حجت‌الاسلام شهاب مرادی درباره شخصیت حاج علی آهی گفت: ایشان یک فرد متعهد به مذهب و پایبند به اخلاق و دارای یک سبک خاص مداحی هست، تجلیل از ایشان، تجلیل از یک سبک ویژه مداحی است، چرا که مداحان اهل بیت(ع) هر کدام سبک‌های مختلفی با مخاطب‌های متفاوتی دارند.

اشعار حسان پشتوانه‌ای چون علامه امینی دارد

حجت الاسلام زائری با اشاره به ویژگی استاد چایچیان اظهار داشت: تولید آثار چایچیان پشتوانه ای دارد و آن پشتوانه ارتباط داشتن با علامه امینی است؛ قطعاً این ارتباط را می توان از ویژگی های مهم این شاعر آیینی کشور دانست.

علی انسانی: باور آقامجتبی تهرانی یاورش بود

علی انسانی از شعرای آیینی کشور گفت: باور حاج‌آقا مجتبی تهرانی یاورش بود و به گفته‌های خویش باور داشت. رحلت این عالم وارسته ضایعه‌ای جبران‌ناپذیر است و معلوم نیست کسی بتواند جای خالی ایشان را پر کند

شعر: قرآن او ، ورق ورق و پاره پاره بود

بیش از ستاره زخم و ، فلک در نظاره بود | دامان آسمان ز غمش پر ستاره بود || لازم نبود آتش سوزان به خیمه ها | دشتی ز سوز سینه ی زینب شراره بود || می خواست تا ببوسد و برگیردش ز خاک | قرآن او، ورق ورق و پاره پاره بود

وظیفه مداح بصیرت افزائی است

ذاكرين اهل بيت، بصيرت‌افزايي را در سروده‌ها، مصائب، مدايح، شعرهاي اجتماعي و عرفاني خود مورد توجه قرار دهند و رسانه ملي نيز با اهميت به جايگاه ذكر و ذاكرين و پخش اين موارد، در اين جهت حركت نمايد.