رمزگشایی از جعه سیاه مذاکرات آلماتی بعد از دو سال

شاید کمتر کسی تصور می کرد ۲ سال بعد از آن روزی که علی اکبر ولایتی در جریان مناظره سوم کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ۹۲، با استناد به اطلاعات نادرست، زبان به انتقاد از عملکرد سعید جلیلی در مذاکرات آلماتی گشود و با سو استفاده از عنوان «مشاور رهبر انقلاب در امور بین الملل» اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران می توانست در آن مذاکرات با عقب نشینی، به امتیازات گسترده ای دست پیدا کند، معمای آلماتی به بهانه بررسی مذاکرات وین در کمیسیون برجام مجلس رمزگشایی شده و از طریق رسانه ملی برای عموم مردم پخش شود.

واکنش ولایتی به اظهارات دیروز جلیلی

سعید جلیلی دیروز گفت: «در برجام حتی از حقوق تصریح‌شده در توافق ژنو هم عقب‌نشینی شده است». حالا علی‌اکبر ولایتی می‌گوید اظهارات دیروز جلیلی، نتیجه بررسی‌های شخصی بوده و وظیفه کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس نیز بررسی دقیق همین موضوعات است.

سوریه تاوان مقابله بااسرائیل رامی دهد

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصحلت نظام گفت: کشورهای غربی، رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع منطقه مسئول آوارگی ده میلیون سوری هستند.

ایران اجازه نفوذ آمریکا به منطقه را نمی‌دهد

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه ایران مانع از این می‌شود که آمریکایی‌ها دوباره به این منطقه برگردند، گفت: آمریکا تلاش می‌کند دوباره در کشورهای منطقه بخصوص در ایران نفوذ کند.

داعش خطری برای کل بشریت

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین‌الملل با طرح این سوال که چرا دیگر اعضای سازمان ملل طرحی برای پایان بحران یمن ارائه نمی‌دهند، گفت: گویی خاک مرگ بر سر سازمان ملل پاشیده شده است.

فقر الگوی بومی مردم‌سالاری در خاورمیانه

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: منطقه خاورمیانه سال‌هاست که از یک بحران مزمن و ریشه‌ای رنج می‌برد و آن کمبود الگوی بومی مردم‌سالاری است.

نقش مسلمانان در توسعه علوم بی‌نظیر است

ولایتی با بیان اینکه نقش مسلمانان در توسعه علوم بی‌نظیر است گفت: غربی‌ها می‌گویند علوم مختلف در اروپا ریشه داشته و مسلمانان تنها آن را از تمدن غرب ترجمه کرده‌اند؛ این مطلب خلاف حقایق تاریخی است.

ولایتی: دیپلماسی آینده علمی خواهد بود

علی‌اکبر ولایتی در دیدار صبح امروز خود با یک هیأت عالیرتبه علمی و فناوری غیرمتعهدها از هندوستان، تأکید کرد: دیپلماسی آینده علمی خواهد بود و ما با همکاری مشترک می‌توانیم این دیپلماسی علمی را به پیش ببریم.

داشتن بالستیک ربطی به شورای امنیت ندارد

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل گفت: به شورای امنیت ربطی ندارد که موشک بالستیک داشته باشیم یا نه.

سوریه شناسنامه مقاومت در مقابل اسرائیل

علی‌‌اکبر ولایتی سوریه را مظهر مقاومت در مقابل اسرائیل خواند و گفت: اتفاقات افتاده در سوریه تنها برای شکستن کمر مقاومت و جلوگیری از بیداری اسلامی است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.