تعاونی‌ها کلید ایجاد شغل‌های بزرگ هستند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این‌که دولت برای ایجاد اشتغال از تعاونی‌ها یاری‌ می‌طلبد، گفت: مهم‌ترین برنامه‌ای که دولت در بحث اشتغال برای خود ترسیم کرده حرکت به سمت بنگاه‌های خرد و متوسط است.

چرا دنیا به سمت تعاونی‌ها رفته است؟

طبق گزارش انجمن ملی کسب و کارهای تعاونی در ایالات متحده آمریکا، 30 هزار تعاونی در این کشور فعالیت دارند که بیش از دو میلیون شغل ایجاد کرده‌اند. در فرانسه هم فعالیت 21 هزار تعاونی منجر به ایجاد یک میلیون شغل شده و در کلمبیا نیز 137888 شغل مستقیم و 559118 شغل غیرمستقیم حاصل فعالیت تعاونی‌ها بوده است.

توقعات در دوران پساتحریم باید مدیریت شود

وزیر کار با ابراز نگرانی از افزایش توقعات در دوران پساتحریم گفت: این مسئله باید مدیریت شود و ما نمی‌توانیم بی‌برنامه وارد سیاست‌های پساتحریم شویم، دوران پساتحریم نباید با رونق واردات همراه باشد.

راه‌اندازی مرکزی برای دختران فراری در تهران

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه آمار مشخصی از دختران فراری وجود ندارد، گفت: به زودی مرکزی برای این افراد در تهران راه‌اندازی می‌شود.

واکنش ربیعی به حذف یارانه برخی بازنشستگان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بازنشستگی عامل حذف یارانه‌ها نیست، گفت: در ماه مبارک رمضان ۳ میلیون نفر بسته امنیت غذایی گرفتند.

کارگران ساختمانی امسال بیمه می‌شوند

دولت تصميم دارد با تامين بودجه ، امسال تمام کارگران ساختماني را بيمه کند.

اختصاص 5 درصد از سهم اشتغال به معلولان

رئیس سازمان بهزیستی کشور از اختصاص 5 درصد سهم اشتغال معلولان در دستگاه‌های دولتی خبر داد و گفت: باید بتوانیم در این زمینه با همکاری سایر دستگاه‌ها شرایط اشتغال معلولان را فراهم کنیم.

حضور فاطمه رفسنجانی در سازمان بهزیستی

فاطمه هاشمی رفسنجانی در مراسم تودیع و معارفه رؤسای قدیم و جدید سازمان بهزیستی حاضر شد.

موج۴.۵میلیون نفری در راه بازارکار

وزیر کار می گوید امسال۴۰۰تا۵۰۰هزار شغل جدید ایجاد می شود که تحقق آن نیازمند تا ۵درصد رشد اقتصادی است، بنابراین با وجود۴.۵میلیون تقاضای بالقوه کار در دانشگاه‌ها، بیکاری میلیونی همچنان ادامه خواهد داشت.

احتمال تعویق افزایش یک بند از فیش حقوق

با وجود ارائه بسته جدید مزدی کارگران در سال‌جاری، هنوز تکلیف یک بند از این افزایش‌ها معلوم نیست و هیات وزیران تصمیم خود درباره افزایش ۲۰ هزار تومانی حق مسکن کارگران را اعلام نکرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.