شهید صیاد در «خدا می‌خواست زنده بمانی»

صبح زود رفتیم، آن جا که رسیدیم دیدیم رفت و آمد هست و انگار کسی زودتر از ما آمده. گفتیم یعنی کی می‌تواند باشد؟ «آقا» بودند؛ آقای خامنه‌ای! ما را که دیدند، گفتند: چند وقت است که از امیرم دور شده‌ام. دلم برایش تنگ شد.

روزی که «فروغ جاویدان»، منافقین را به زباله‌دان تاریخ فرستاد

پنجم مرداد مصادف با عملیات غرورآفرین مرصاد به فرماندهی سردار رشید اسلام شهید صیادشیرازی است. عملیاتی که برگ زرینی در تاریخ ولایتمداری و جانفشانی ملت عاشورایی ایران است. پیروزی در این عملیات توانست کام مردم را شیرین کند و کمی از تلخی قطعنامه و حواشی آن بکاهد و داستان جنگ تحمیلی با خاطره ای خوش […]

علی صیاد شیرازی؛ امیر دل‌ها

حضرت امام (ره) در حکم فرماندهی صیاد شیرازی اینگونه می آورند: «با تقدير از زحمت‏هاي طاقت فرساي سركار سرهنگ صيادشيرازي كه با تعهدكامل به اسلام و جمهوري اسلامي در طول دفاع مقدّس از هيچ‏گونه خدمتي به كشور اسلامي خودداري نكرده و اميد است در آينده نيز در هر مقامي باشد، موفق به ادامه خدمت‏هاي ارزنده خود شود.»

گفتگوی نشریه فرانسوی با صیاد شیرازی در ايام جنگ

براي «صياد شيرازي»‌ فرمانده نيروي زميني ارتش ايران،‌ كليد پيروزي به تانك و موشك بستگي ندارد؛‌ بلكه تنها به اعتقاد به خدا بستگي دارد. او با سادگي مي‌گويد:‌ «من يك سرباز اسلام هستم.» هدف او «بر سر جاي خود نشاندن رژيم مزدور صدام حسين»‌ است.

جزئیاتی از ترور صیاد و تلافی سپاه

سپاه پاسداران در همان سال اول شهادت صياد شيرازي طي يك طرح عملياتي از ساعت 4 تا 8 صبح تمام مقرهاي منافقين از پادگان اشرف گرفته تا العماره را با شليك بيش از هزار موشك و گلوله توپ‌خانه برد بلند، منهدم و تلفات سنگيني را به آنها وارد كرد… عدنان خير‌الله دست راست صدام و پسردايي و برادرزن ديكتاتور عراق، در خصوص صياد شيرازي گفته بود «بايد از فرماندهان جوان و جسور مانند او در هر جنگي ترسيد»

آوینی جنگ و نبرد رسانه‌ای را بسيار خوب می‌دید و پيش‌بینی می‌كرد

بايد خوب بازي كني، وقتي بالاي سرت آمدند بايد آرام باشي و اين جمله را بگويي «ما براي اين حرفها آمديم»، بدون كوچكترين لرزش وقتي رفتي تركش را از چشم سعيد دربياوري بايد به تو نهيب بزند كه بگذار به همان حال باشد، همين‌طور راحتم! این را باید خوب بازی کند، ای بازیگر‌ها، گوش کردید، در این ایام خوب بازی کردید، دفاع از ولایت و حریم آن را خوب بازی کردید

شاهدِ صیاد و آوینی

ماهنامه‌ی شاهد یاران، وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران را می‌توان از بهترین نشریاتی دانست که در سال‌های اخیر، به صورت مرتب منتشر شده است. این نشریه هر ماه با پرداختن به زندگی یک شهید، با ارائه‌ی اسناد دست اول، مصاحبه‌های خواندنی، یادداشت و تحلیل‌های نو، با پرداختی همه جانبه و استوار، محتوایی غنی را برای مخاطب به ارمغان می آورد.

آسید علی آقا، از علی صیاد می‌گوید

اخلاص چيز عجيبى است؛… اين طور كشته شدن، براى انسان خيلى افتخار است. بالاخره صياد شيرازى، يك مرد پنجاه و چند ساله، ده سال ديگر، بيست سال ديگر، سى سال ديگر – كه با يك چشم به هم زدن مى‌گذرد – از دنيا مى‌رفت… منتها با يك ناخوشى، با يك بيمارى، با يك تصادف، يا با يك سكته‌ى قلبى…

صیاد خستگی نداشت

وقتي كه خبر حمله منافقين به كرند غرب و اسلام آباد را شنيد، شاهد بوديم كه بي‌هيچ توقعي و بدون اينكه منتظر دستوري بماند، به سمت كرمانشاه حركت كرد و طرح‌ريزي آتش توسط هلي‌كوپتر تك (كبري) و هجومي (214) و شنوي را به عهده گرفت و هوانيروز را به حالت آماده باش درآورد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.