علی محمد مؤدب: شاعری آموختنی نیست

علی محمد مؤدب گفت: دوره های آموزشی به قصد آموختن شاعری برگزار نمی شود، چراکه شاعری آموختنی نیست. خواندن اشعار حافظ و سعدی و سایر شعرای باستانی خوب است اما مقلد بودن از این شعرا برای شاعر مناسب نیست.

پادکست: این آمریکا چیست؟

«این آمریکا چیست؟» عنوان شعری از علی محمد مودب است که به صورت اخوانیه ای خطاب به شاعر جنوبی جوان، عبدالحمید انصاری نَسَب سروده شده و نامش جزئی از این شعر شده است. این قطعه دومین اثر از «مجموعه شعر ضد آمریکایی ملل» است که درقالب کتاب و آلبوم صوتی در باشگاه ترانه و موسیقی راه تهیه و تولید و به تدریج منتشر می گردد.

عمده شاعران امروز نماینده شعر ما نیستند

علی محمد مودب می‌گوید: عموم شاعران ما نمی‌توانند نماینده شعر امروز باشند. شعر ما را برخی چهره‌های شاخص نمایندگی می‌کنند که به شدت با حکمت و اندیشه ازلی اسلامی ما پیوند دارند.

علی محمد مودب

شعر: هنوز در شب والفجر هشت مانده دلم

دلم علی ست، علی ذکر لحظه های من است | چه باک هر چه؟ خدای علی خدای من است ||ز بندگان علی پیر ما یکی علی است | به بندگان علی، بنده علی ولی است

یاد مرگ در شهرهای امروز

بسیار شنیده ایم که چو بر خاکم بخواهی بوسه دادن، رخم را بوسه ده اکنون همانیم. یا بیا تا قدر یکدیگر بدانیم ، در قبرستان ناچاریها و ابتلایات زندگی روزمره نیست و آدمها در نابترین حالاتشان با هم بدون غرض و مرضی مواجه می شوند و این ماجرا دوستی ها و الفت ها را عمق می بخشد،

رونمایی از کتاب «جنگ جهانی جمعیت»

کتاب «جنگ جهانی جمعیت» نوشته صالح قاسمی، صبح فردا با حضور آیت‌الله قرهی، ابراهیم فیاض، حجت‌الاسلام حمید رسایی، میثم نیلی، علی انسانی و علی‌محمد مودب در خبرگزاری فارس رونمایی می‌شود.

فرج‌الله سلحشور،یوسف‌پیامبر خود را تقدیم کرد

در پی موج تقدیم از حاج صادق آهنگران، فرج الله سلحشور، سریال و کتاب یوسف پیامبر را طی نامه ای به حاج صادق آهنگران تقدیم کرد.

فرهنگ انقلاب، فراتر از نگاه‌های جناحی

مدیرمسئول مؤسسه شهرستان ادب گفت: متأسفانه باید بگویم که حوزه فرهنگ، مدیر به‌معنای واقعی کلمه در خود کم دیده است. این حوزه در طول سال‌های مختلف تبعیدگاه و زنگ تفریحی برای اهالی سیاست و اقتصاد بوده است.

ورشکستگان ادبیات می‌خواهند برای شعر انقلاب تعیین تکلیف کنند

درست است که آقای کاکایی به عنوان دبیر جشنواره، مجری آرا و نظرات شورای سیاستگذاری جشنواره باشند، ولی متاسفانه عده ای بی حکم به دعوت دبیر جشنواره کمیته ای تشکیل می دهند که عمل آن ها یک کار غیر قانونی است… اگر این افراد فکر می کنند می توانند خط شعر انقلاب را عوض کنند باید بدانند در حال حاضر شعر انقلاب و شاعران انقلاب در اوج هستند. لازم نیست ورشکستگان برای ما تعیین تکلیف کنند.

شعرهای‌ کاظمی،فهم‌دقیق‌ازموانع‌یک‌راه‌انقلابی است

مهم‌ترین ویژگی کاظمی این است که شعرش شعر اعتراض است. شعر کاظمی بغض در گلو شکسته یک ملت است. در دوران‌های گذشته شاعران بزرگی از شاعران افغانستان مثل جبران خلیل جبران را می‌شناختیم. امروز کاظمی نماینده کامل زبان افغانستان است. خوشحالیم که وی ایران را به عنوان وطن دوم خویش انتخاب کرده است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.