ای حسین یل، ای علی‌ زاده!

علی معلم دامغانی رییس فرهنگستان هنر و شاعر پیشکسوت به تازگی شعری در سپاس از نی‌نوای «حسین علیزاده» منتشر کرده است.

«معلم»؛راست‌گوترین شاعر انقلاب

یازدهم آذرماه سالروز تولد علی معلم دامغانی است. به همین منظور بهروز قزلباش در گفت‌وگویی به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص این شاعر پیشکسوت انقلاب پرداخته است.

جلیلی و معلم از ژورنالیسم سینمایی می‌گویند

در ادامه پخش برنامه تلویزیونی «ققنوس» امشب ۱۶ بهمن ماه، این برنامه در پنجمین شب اجرای خود، با موضوع «ژورنالیسم مانع یا وسیله رسیدن به سینمای انقلاب اسلامی» از ساعت ۲۲ به روی آنتن می‌رود.

علی معلم: افسوس همه عمر دیر رسیدیم

معلم پخش «سفر سنگ» را از تلویزیون مثبت ارزیابی کرد و گفت: اساسا نیاز داریم فیلم‌های شاخص حتی آنهایی که در زمان گذشته ساخته شده‌اند، پخش و بررسی شوند. ما در دهه 70 برنامه «سینمای اندیشه» را در تلویزیون داشتیم که در آن فیلم‌های مطرح اوایل انقلاب را نمایش دادیم و نتیجه خوبی هم گرفتیم.

کشیشی که هم انجیل را حفظ است هم قرآن

در فیلم «از خدایان و انسان ها» برخورد مناسب بزرگان دهکده و روحانیان مسلمان آنجا باعث ایجاد تعلق خاطر کشیش های مهمان در آن روستا به دین اسلام می شود. روی میز کار رییس صومعه هم انجیل است و هم قرآن و در واقع او هر دوی این کتاب ها را از حفظ است. در ابتدای فیلم وقتی موذن شروع به اذان گفتن می کند اشک از چشمان پدر رییس صومعه یعنی پدر کریسیتان سرازیر می شود.

گردهمایی بزرگ شاعران جوان انقلاب اسلامی

در این همایش، شاعران مطرحی چون علی معلم، علی محمد مودب، محمد علی بهمنی، عبدالرحیم سعیدی راد، ناصر فیض، علی داودی، رضا اسماعیلی، محمدمهدی سیار، محمدحسین نعمتی، میلاد عرفان پور، مبین اردستانی حضور دارند.

چاووشی با «من خود آن سیزدهم» می‌آید

اشعار کلاسیک و پرمفهوم این اثر از شاعرانی همچون مولوی، عطار، خیام، وحشی بافقی، باباطاهر عریان و شهریار در 8 قطعه انتخاب شد. در ابتدا مؤسسه آوای باربد طراحی جلد آن را انجام داد و من هم حاشیه‌ای برای این اثر نوشتم اما کار صدور مجوز آن به دلیل اشعار مولوی دچار مشکل شد. به انتخاب دوستان زمان انتشار این آلبوم پاییز امسال در نظر گرفته شد.

فیلم میلیاردی درباره شخصیت‌های تاریخی بسازیم نه یک دختر اتومبیلران!

علی معلم منتقد و تهیه‌کننده سینما گفت: قطعا پراختن به شخصیت‌های مهم تاریخی مانند کوروش کبیر در یک فیلم سینمایی مهم‌تر از ساختن فیلم سینمایی «لاله» با موضوع یک دختر اتومبیلران است.

«ده شاعر انقلاب» اثر «محمد کاظم کاظمی» منتشر شد

این کتاب شامل نقد آثار ده تن شاعران عصر انقلاب اسلامی از جمله قیصر امین‌پور، حمید سبزواری، طاهره صفارزاده، احمد عزیزی، علی معلم و علی موسوی گرمارودی می باشد.

«جرم» در سایه سیمرغ فجر

«جرم» همانگونه که «مسعود کیمیایی» در جشنواره گفت داستانی دو – سه خطی دارد، که البته دوساعت به طول می انجامد و دیالوگ های ثقیل آن به هیچ وجه نه فضای امروزی جامعه ونه حتی فضای همان سال های پنجاه و پنج تا پنجاه و هفت را نیز بر نمی تابد.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.