در ارتش مشترک عربی شرکت نمی‌کنیم

وزیر خارجه عُمان اعلام کرد مسقط در ارتش مشترک عربی با دیگر اعضای شورای همکاری خلیج فارس و مصر شرکت نخواهد کرد.

آمادگی ایران برای کمک به توقف جنگ در یمن

محمد جواد ظریف در تماس تلفنی با یوسف بن علوی، وزیر مسئول در امور خارجی سلطنت عمان آخرین تحولات منطقه و همکاری‌های دو جانبه را مورد رایزنی و گفت‌وگو قرار داد.

عمان در نمایشگاه کتاب تهران چه می‌کند؟

بیست و هشتمین نمایشگاه کتاب تهران شاهد حضور کشور عمان به عنوان میهمان ویژه است. تاکنون حضور ۱۳ ناشر از این کشور قطعی شده و برنامه‌هایی هم‌چون «روز عمان» در نمایشگاه کتاب و «شب عمان» در برج میلاد تدارک دیده شده است.

پنج پيشنهاد عجيب عمان به ايران و آمريكا

عمان در پیشنهاد اخیر خود که توسط وزیر خارجه و یک مقام ارشد امنیتی اش به طرفین ارایه شده، پنج نکته مهم را مطرح ساخته است.

نشانه‌های‌فروپاشی شورای‌همکاری خلیج‌فارس

مدیر برنامه‌های خلیج فارس در اندیشکده واشنگتن، با اشاره به افزایش احتمال فروپاشی شورای همکاری خلیج فارس، آینده منطقه را نگران کننده دانست.

به یک کشتی تجاری در تنگه هرمز حمله شد

بخش کشتیرانی ناتو مدعی شد یک کشتی تجاری امروز در منطقه تنگه هرمز در مسیر میان ایران و عمان توسط افراد سوار بر یک قایق تندرو مورد حمله قرار گرفته است.

ایران وارد بازار خُرده‌فروشی گاز شد

حجم این قرارداد 10 میلیارد متر مکعب در سال است و خط لوله صادراتی از طریق رودان در استان هرمزگان به سهار در عمان وارد می شود و بعد به شبکه داخلی عمان وصل می شود.

احتمال احداث پل ارتباطی بین عمان و ایران

سلطان نشین عمان در خصوص سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به این کشور با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در سفر رئیس جمهوری ایران به مسقط قرار است در خصوص نحوه گسترش روابط بین دو کشور و توسعه همکاری بین سلطلن نشین عمان و جمهوری اسلامی ایران مذاکراتی بین مقامات دو کشور صورت گیرد.

ورود ایران به بازار خرده‌فروشی گاز

شهریور ماه سالجاری و همزمان با سفر سلطان قابوس پادشاه عمان به تهران، دور جدید مذاکرات گازی ایران و عمان با حضور بیژن نامدار زنگنه و محمدبن حمد الرمحی وزیران نفت ایران و عمان در مجموعه سعدآباد برگزار شد.

این فرد رابط پنهانی ایران و آمریکا است؟

منابع مطلع گفته‌اند که شخصی که بین ایران و آمریکا در این ایام میانجی‌گری کرده است، شخصی است به نام دکتر سالم ناصر الاسماعیلی که یکی از مشاوران نزدیک سلطان قابوس پادشاه عمان به شمار می‌رود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.