احتمال لغو تعدادی از پروازهای عمره گذاران

رئیس سازمان حج و زیارت ازاحتمال لغو تعدادی از پروازهای روز جمعه و شنبه زائران به عمره خبر داد و گفت: در صورتی که مشکل صدور روادید تافردا برطرف نشود، تعدادی از پروازها لغو و کل عملیات به مشکل می خورد.

ایران رتبه سوم تعداد عمره‌گزاران را داراست

وزارت حج عربستان سعودی اعلام کرد، ایران در رتبه سوم کشورهایی قرار دارد که تاکنون بیشترین عمره گزاران را به عربستان اعزام کرده است.

کندن نخ از پرده کعبه مجازات زندان دارد

مدیرکل حراست سازمان حج و زیارت به زائران ایرانی خانه خدا گفت: کشیدن سیگار در کلیه نقاط مسجد الحرام و نیز مسجد النبی(ص) ممنوع بوده و مجازات حبس دارد، همچنین کندن حتی نخ از پرده کعبه جرم محسوب می‌شود و مجازات زندان دارد.

داستان کلید کعبه چیست؟ + عکس

زمانی‌که «سلطان یاووز سلیم»، مصر را به امپراتوری خود افزود و سعی کرد تا امپراتوری خود بر جهان اسلام را گسترش دهد، فرمانروایان مکه و مدینه نیز برای خوشایند «سلطان سلیم» کلید کعبه را برای او فرستادند و از آن پس سلطان‌های عثمانی خود را خدمتگزاران کعبه می‌نامیدند و این مسئله را جزء افتخارات خود می‌دانستند.

سود سپرده‌های داوطلبین عمره در جیب بانک‌ها

شهریورماه 6 میلیون نفر برای سفر حج عمره ثبت نام و بیش از 5 هزار میلیارد تومان به حساب دو بانک ملی و ملت واریز کردند حال كه 5 ماه از آن تاريخ گذشته قرار است اين دو بانك تنها 6 درصد سود به اين سپرده ها اختصاص دهند.

وزارت حج عربستان: ایران در صدر کشورهای عمره‌گذار!

اگرچه رشد سفرهای عمره مایه مباهات و از شاخصه‌های دینی ایرانیان بوده است اما براستی در این مقطع زمانی که رژیم عربستان سود حاصل از این سفر را در کشتار مردم بحرین هزینه می‌کند نمی‌توان راه دیگری در پیش گرفت؟

آیا حجمان قبول است؟

بحرین امروز به دست مزدوران سعودی به خاک و خون کشیده شده است و مسئولین آل سعود هر روز به شکلی به تهدید و توهین علیه جمهوری اسلامی دست می‌زنند! اما مردم ایران برای رفتن به عمره صف بسته‌اند و مسئولین عربستانی هم هر روز به بهانه‌ای ویزا را صادر نمی‌کنند تا مسئول مربوطه در جمهوری اسلامی برود از او خواهش کند و التماس کند که بگذارید مردم ما به حج بروند!

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.