چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

یک خبر مهم در جریان عملیات مرصاد: «آیت الله خامنه‌ای به اهواز آمده است»

در جریان عملیات مرصاد یک خبر مهم منتشر شد که در سرنوشت عملیات بسیار تاثیرگذار شد. آیت الله خامنه‌ای رئیس جمهور برای سرکشی به منطقه آمده بود.

روایت فرماندهان «مرصاد» از مقاومت مردمی

منافقین مرصاد را آخرین فرصت خود می‌دانستند. تصور می‌کردند مردم از نظام حمایت نمی‌کنند و آنها می‌توانند به راحتی به تهران برسند. این در حالی بود که یکی از فرماندهان مرصاد می‌گوید: آنقدر نیروی مردمی برای مقابله آمده بود که جا نداشتیم.

پخش سخنان سعید قاسمی از تلویزیون

شبکه مستند سیما برای سالروز عملیات مرصاد پخش چهار مستند ویژه را در نظر گرفته است.

روزی که «نفاق» در توهم پیروزی غرق شد

دروغ‌ها معمولاً عمر کوتاهی دارند و به قاعده ماهی که قرار نیست همواره پشت ابر بماند، مشت دروغ‌گویان زود باز می‌شود اما ننگ برخی دروغ‌ها چنان جاویدان است که چوپانان بسیاری را رسوای تاریخ کرده‌‌است!

«مرصاد» به روایت فرماندهان

عراق با توجه به وضع نابسامان خود در منطقه قصرشیرین احساس می‌کرد می‌تواند از آن منطقه برنامه‌ای علیه ایران داشته باشد اما با توجه به پذیرش قطعنامه 598 نتوانست از نیروی نظامی استفاده کند و به جای آن از منافقین استفاده کرد.

روایت جالب یک عکس از رهبر انقلاب

«وقتی با دوربینم روبه‌روی آقا قرار گرفتم، مرا که از قبل می‌شناختند بجا آوردند و لبخند زدند. من هم از تبسم ایشان عکس گرفتم. این عکس بعد از عملیات مرصاد در اردوگاه شهید باکری ثبت شد.»

مرصاد؛ کمینگاه خداوند برای جریان نفاق

مسعود رجوی در شب آغاز عملیات گفت براساس تقسیمات انجام شده، 48 ساعته به تهران خواهیم رسید! کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم در حد توان و اشل یک ابرقدرت است؛ وی به نیروهای خود اطمینان داد که عراق از لحاظ هوایی بطور کامل آنها را تامین خواهد کرد و نگرانی از این جهت وجود ندارد.

حاتمی‌کیا: امیدوارم روزی برگه‌هایی از تاریخ عملیات مرصاد را بیان کنم

عملیات مرصاد در زمانی رخ داد که کتاب جنگ بسته شده بود و رزمندگان در غم پایان جنگ بودند که ماجرای بزرگ مرصاد به‌وقوع پیوست و لازم است به این بخش از تاریخ معاصر بسیار زیاد پرداخته شود.

روزی که «فروغ جاویدان»، منافقین را به زباله‌دان تاریخ فرستاد

پنجم مرداد مصادف با عملیات غرورآفرین مرصاد به فرماندهی سردار رشید اسلام شهید صیادشیرازی است. عملیاتی که برگ زرینی در تاریخ ولایتمداری و جانفشانی ملت عاشورایی ایران است. پیروزی در این عملیات توانست کام مردم را شیرین کند و کمی از تلخی قطعنامه و حواشی آن بکاهد و داستان جنگ تحمیلی با خاطره ای خوش […]

جای خالی تصاویر در یک روایت ارزشمند

مجموعه ی 6 جلدی «کتاب راوی، جبهه ی میانی»، در میان کتاب های متفاوت و مختلف روایی و داستانی در حوزه ی دفاع مقدس، مجموعه دقیق و قابل تاملی است. مجموعه ای که با روایت ساده و در عین حال جامع به روایت تاریخی از این اتفاق مهم و عظیم در تاریخ انقلاب اسلامی در در جبهه های غرب پرداخته است.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.