ماجرای تذکر شهید رجایی به عکاسان!

شهید رجایی طبق برنامه ای باید از خبرگزاری جمهوری اسلامی دیدن می کرد. به محض ورود آقای رجایی، عکاسانی که در ساختمان جمهوری اسلامی حضور داشتند بر اساس حرفه ی خود شروع به عکاسی از زوایای مختلف کردند.

هدیه‌ای برای تمام مردم دنیا

176 سال از روزی که دولت فرانسه، عکاسی را به‌عنوان هدیه‌ای رایگان برای تمام مردم دنیا اعلام کرد، می‌گذرد. از آن روز به بعد لحظه‌هایی از غم، شادی، اندوه، حسرت و زیبایی زندگی آدم‌ها در قاب‌های کوچک ماندند و به خاطره تبدیل شدند.

پنج نکته برای عکاسی با گوشی‌های هوشمند

این روزها گوشی‌های هوشمند، به یکی از ابزارهای اصلی برای ثبت لحظات و تصاویری مختلف توسط کاربران ‌تبدیل شده اند. در حالی که بسیاری بر این باور هستند که عکاسی با گوشی‌های هوشمند به هیچ وجه قادر به رقابت با عکاسی با دوربین‌های حرفه ای دیجیتال نیست‌ ـ و این موضوع تا حد زیادی صحیح است ـ نکاتی وجود دارد که اطلاع از آن‌ها می‌تواند به شکلی اساسی عکاسی شما با گوشی‌های هوشمند را بهبود بخشد.

روشنفکربازی عکاسان با توهین به شهدا

گزارشی سیاه از مردمی خسته و داغان که چند جنازه پیچیده در پرچم را بر روی دوش گرفته بودند.

ناصرالدین‌شاه، پادشاه عکاس‌باشی

در تازه ترین شماره نشریه الکترونیکی بهارستان به جریان ورود تکنولوژی ثبت لحظه ها با عکاسی در دوران ناصر الدین شاه و نخستین عکسهایی که در تاریخ این سرزمین گرفته شده است به روایت تصویر آمده است.

همه‌چیز در رابطه با عکس‌های «سلفی»

روزنامه گاردین چندی پیش در گزارشی به تمایل روزافزون کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی به انتشار عکس‌های موسوم به سلفی پرداخت و در این باره نوشت: «در حالی که استفاده از تصاویر موسوم به سلفی، پدیده تازه‌ای در غرب نیست، اما اخیرا در ایران به شدت رواج پیدا کرده است.‏ این روزنامه تعداد کاربران ایرانی شبکه اجتماعی اینستاگرام (شبکه ای که مخصوص گذاشتن عکس است) را بیش از یک میلیون عنوان کرده و نوشته در حالی که ۸۲ درصد این افراد ‏مرد هستند اما زنان بیشتر از عکس‌های نوع سلفی استفاده می‌کنند.

ماجرای عکاسی از امام در نجف

برای دیدن امام بسیار هیجان داشتم. همین که وارد اتاق ایشان شدم و نشستم و خواستم حرف بزنم، ایشان پرسیدند: «شما آقا صادق هستید یا آقا جواد؟»

«رنگ در عکاسی» به چاپ هشتم رسید

کتاب «رنگ در عکاسی» تالیف هارالد مانته با ترجمه پیروز سیار از سوی انتشارات سروش با موضوع عکاسی وارد بازار نشر شد.

مسابقه عکاسی با موبایل راهپیمایی 22بهمن

مدیر روابط عمومی سازمان بسیج رسانه از برگزاری مسابقه عکاسی با موبایل راهپیمایی 22 بهمن، با عنوان «22 عکس، 22 جایزه» خبر داد.

کدام شهر از تهران آلوده تر است؟

یک عکاس چینی با عکس هایش توانست آلودگی هوای شهر پکن را به خوبی به نمایش بگذارد تا شاید هشداری برای هوای آلوده و ناسالم این شهر باشد.