چاره‌ای برای صنعت کاریکاتوری

.توسعه صنایع مختلف کشور شکلی کاریکاتوری به خود گرفته است. علی رغم سرمایه‌گذاری‌های متعدد در توسعه صنایع هنوز در کالاهای استراتژیکی همچون فولاد، قطعات خودرو، خوراک دام، برنج و امثال آن به خارج وابسته هستیم. زنجیره‌های پایین دستی بسیاری از تولیدات صادراتی کشور از جمله میگو، زعفران، پسته، نفت و گاز و سنگ معدن و امثال آن شکل نگرفته است و خام فروشی این محصولات ادامه دارد.

چگونه می‌توان اقتصاد را از نفت رهایی داد؟

طبیعی است که هر دولتی برای انجام امور جاری و یا عمرانی، نیازمند منبع درآمدی است. حال اگر این منبع درآمدی ناشی از فروش محصولات خام طبیعی و خدادادی باشد، به اصطلاح دولت رانتی شکل گرفته است. کشورهایی مانند ایران که ذخایر نفتی دارند و عمده درآمد خود را از طریق فروش نفت خام تامین می‌نمایند، جزو همین دولت‌ها به شمار می‌روند. ایران از سال ۱۳۴۳ و با افزایش درآمدهای نفتی، کشوری با اقتصاد نفتی شناخته شد.

نامزدهای احتمالی چه راهکاری برای «اشتغال» دارند؟

در این گزارش نظرات هر یک از نامزدهای محترم ریاست جمهوری در موضوع اشتغال از مهرماه تا ۲۰ اسفند به ترتیب حروف الفبا بررسی می‌شود.

رقابت در شعار را به رقابت در برنامه تبدیل کنیم

هدف ما از این کار این است که میدان رقابت انتخابات ریاست جمهوری به جای رقابت بین احزاب و دسته‌ها و تیم‌ها که جریانات سیاسی را تشکیل می‌دهند رقابت بین افکار و برنامه‌ها باشد. با توجه به این که اساتید دانشگاه، پژوهشگران و دانشجویان و مراکز پژوهشی در این زمینه ها فعال‌اند و دارند کار می‌کنند برای این دغدغه نیاز به یک محملی داشتیم و تا مسائل واقعی کشور را رصد کنیم، به خصوص در حوزه اقتصاد.

عیار برای محک کاندیداها رونمایی می‌شود

رونمایی از طرح عیار با شعار «محکی بر برنامه‌های نامزدهای ریاست جمهوری»، روز سه شنبه ساعت 3 عصر در محل دبیرخانه این طرح برگزار می‌شود.

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.