پرداخت غرامت بانک اردن به آمریکا

بعد از آنکه «عرب بانک»، بزرگترین بانک اردن به حمایت مالی از حماس متهم شد، اکنون موافقت کرده است که به آمریکا غرامت بپردازد.

شکایت ۴ میلیارد دلاری بانک ملت از بریتانیا

دادگاه عالی بریتانیا خردادماه امسال رای داد که تحریم بانک ملت غیرقانونی بوده است، چرا که این بانک، دولتی نیست و سندی مبنی بر کمکش به برنامه هسته‌ای ایران پیدا نشده است.

ترکیه به‌دنبال 2 میلیارد دلار غرامت از ایران

روزنامه «تودی زمان» از عزم این کشور برای دریافت 2 میلیارد دلار غرامت از ایران خبر داده است. این روزنامه به نقل از «تانر ییلدیز»، وزیر انرژی ترکیه می نویسد کشورش به احتمال زیاد در نتیجه شکایت خود از ایران به دادگاه داوری بین المللی، 2 میلیارد دلار از ایران دریافت خواهد کرد. وی با […]

دادگاه آمریکایی ایران را به پرداخت ۹ میلیون دلار غرامت محکوم کرد

دادگاه فدرال آمریکا دولت ایران را به اتهام حمایت از عملیات بمب گذاری سال ۱۹۹۷ در سرزمین های اشغالی به پرداخت ۹ میلیون دلار غرامت محکوم کرد.

جانبازان شیمیایی و غرامتی فراموش شده

پس از شکایت ۴۰ قربانی شیمیایی از فرانس آنرات دلال بزرگ فروش بمبهای شیمیایی به عراق دادگاهی در هلند وی را محکوم به زندان کرد. هفته گذشته این دادگاه علاوه بر صدور حکم زندان این متهم را به پرداخت ۲۵ هزار یورو برای هر قربانی محکوم کرد که در میان قربانیان ۱۳ جانباز شیمیایی ایران وجود دارد.

تحول ۱۰۰ساله در هتل‌سازی به کجا انجامید؟

اسفندیار رحیم مشایی ۵ سال پیش در زادگاهش کلنگ ساخت نخستین هتل ۷ ستاره کشور را بر زمین زد، پروژه‌ای که بدون هیچ پیشرفتی پایان مهرماه امسال سرمایه‌گذار آن هم خلع ید خواهد شد.

پرونده غرامت ایرباس در دولت هاشمی از دادگاه بین‌المللی بازگردانده شد

یک کارشناس حقوق بین‌الملل با بیان اینکه پرونده دریافت غرامت حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران در دادگاه بین‌المللی دنبال شد، گفت: این پرونده به سود ایران در جریان بود اما بنا به دلایلی در دولت هاشمی بازگردانده شد.

بدهی شركت تسليحاتی آمریکا به ایران

يك دادگاه استيناف در آمريكا راي داد كه يك شركت سازنده تجهيزات نظامي آمريكا بايد 2.8 ميليون دلار با وجود ممنوعيت تجارت با ايران به اين كشور پرداخت كند.