اگر غربی بودیم حداقل بخشهایی از اسلام را اجرا می‌کردیم

غرب زدگی باعث شده از گنجینه های بزرگ کتب عرفانی و ادبیات خودمان غفلت کنیم. ما اسم فنی این مشکل را می گذاریم الگوریتم تصمیم و انتخاب. سند و پیشنهاد آن هم برای شورای عالی آموزش و پرورش فرستاده شده است اما هنوز فایده اش به مردم نرسیده است.

آدرس غلط روشنفکرنماها برای پیشرفت

مگر روشنفکران غربزده جز شعار «ما نمی‌توانیم»، شعار دیگری هم داشتند؟ هیچ‌ جایی از تاریخ نداریم که به مردم گفته باشند بهترین روش این است که به ذخایر خودمان برگردیم. اما برعکسش را تا دلتان بخواهد داریم.

دانشمندی که بخاطر نقددولت به دادگاه می رود

دکتر زیباکلام به علت انتقاد از توافق ژنو محاکمه می شود.

تجلیل حاج آقا مجتبی تهرانی از جلال آل احمد

اخلاق حاج آقا این بود که در درس های اخلاق و مجالس عمومی (خصوصی را خبر ندارم)، بسیار بسیار به ندرت اسم خاص به کار می ‌برد مگر استاد بزرگش امام خمینی را. شاید در کل این سال ها من سه یا چهار بار اسم خاص از زبان ایشان شنیدم: شهید مطهری، شهید مدنی، شهید صیادشیرازی و آن شب: جلال آل احمد.

گذری تاریخی بر پوشش و حجاب در ایران

ناصرالدین شاه بعد از دیدن‏ لباس‌های شیک و زیبای زنان اروپایی‏ به‌خصوص پس از عقاله‌ی شدیدی که به‏ لباس رقاصان بالرین اروپا پیدا کرده بود، در بازگشت به ایران زنان را ترغیب کرد تا لباس‌های خود را شبیه‏ لباس زنان بالرین اروپا کنند و از آن به بعد طرح لباس «شلیته و شلوار» به شیوه‌ی لباس زنان بالرین غرب در بین‏ زنان ایران رایج شد.

سفر دشت غریبی است؛ پس نفس تازه کنیم!

ما کار خود را کرده‌ایم. این سکه‌های تقلبی رایج در بازار و این نسخه‌های جعلی کار فرهنگی و این تعداد فرنگی‌کار و این تنبلی‌های بی‌پایان یعنی بالاخره ثابت شد کار فرهنگی حرف اول را اگر نزند حرف دوم را که می‌زند! نشانی‌اش هم میزان کپی‌های جعلی. نشانی‌اش هم تمام یقه سفیدهایی که تا دیروز شرم‌شان می‌آمد نام فرهنگ را بر زبان بچرخانند و امروز به قصد قربت با تسبیحی در دست ذکر هر روزشان شده است ۱۰۰۰ مرتبه «یا فرهنگ» و «یا فرهنگ» و «یا فرهنگ»!

کدام روشنفکر صدای مردم ایران است؟

پس مشکل از آل احمد نیست، مشکل از جماعت «پا درهوا، آب زیرکاه، هرهری مذهب، راحت طلب، بی‌تخصص، بی‌شخصیت قرتی و چشم به دهان غرب دوخته‌ای» است…….

تولید فرهنگی یا تجارت فرنگی؟

فرنگی‌کارها، کار فرهنگی را مصادره کرده‌اند. نیرو تربیت می‌کنند به چه مقبولی. رجایی را تمییز نمی‌دهد از باهنر و هالیوود را می‌شناسد مثل کف دست! خورشید انقلاب را نمی‌شناسد و ستاره داوود را در کف نعلبکی و نوک برج و پشت وانت اکبر سیبیل کشف می‌کند و در جزیره برمودا دنبال فراماسون‌ها می‌گردد که هیچ کدام از ما یک لیوان آن نمی‌خوریم مگر اینکه آنها برایش برنامه‌ریزی کرده‌اند!!

«اسب‌حیوان‌نجیبی‌است»‌ تب‌ روشنفکری و ژست اجتماعی‌بودن!

نه جنس روایت ایرانی است و نه جنس رابطه بین شخصیت ها، حتی مشکلات نیز ایرانی نیستند! نگاه کارگردان به روابط اجتماعی آن چیزی نیست که بتوان آن را در ایران مگر در اقلیتی اندک یافت. روابط اجتماعی علی الخصوص رابطه بین زن و مرد بسیار آشفته و غربی شده است که برای همه غریبه می نماید.

گسترش روزافزون استفاده از تصویر زن در تبلیغ کالا

تبلیغ و اطلاع رسانی در هر حوزه و حیطه‌ای که باشد، علاوه بر اصول و ضوابط اخلاقی، قوانین و مقرراتی را نیز شامل می‌شود که یکی از این ضوابط عدم استفاده ابزاری از زن برای تبلیغ کالا است

اخرین اخبار
پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.