فردید، آموزگار طریقت رندی و تفکر معنوی

فردید خطر بزرگ مواجه ایران را خطر غرب‌زدگی دانست و گفت که غرب زدگی یعنی پذیرش قهری فرهنگ و تمدن غرب بدون چون و چرا.

شرق از چه زمان غرب‌زده شد؟

غرب زدگی از مهمترین مسائل حیاتی تمدن شرق است و در عین حال از نابود کننده ترین آن،اسکندر بین سال های 330 تا 328 پیش از میلاد سپاه تقریبا دو تا چهار هزار نفری خود را برای فتح شرق آماده می کند و از این مقطع تاریخی ست که شرق به طور مستقیم تحت سیطره غرب قرار می گیرد.

رد پای تفکر دولتمرد قاجاری؛ از نفت تا اورانیوم

در همه‌ی حق امتیازهایی که به کشورهای غربی داده شده، پای یکی از روشنفکران ایرانی به عنوان «دلال» یا «امضاکننده» در میان است! برای مثال، انعقاد قرارداد ننگین «گلستان» و «ترکمانچای» توسط میرزا ابوالحسن‌خان ایلچی، اعطای قرارداد رویتر توسط میرزا حسین‌خان سپهسالار و میرزا ملکم‌خان، تجزیه‌ی هرات از ایران توسط یک هیأت ایرانی به ریاست فرخ‌خان امین‌الدوله غفاری، واگذاری امتیاز لاتاری به‌وسیله‌ی میرزا ملکم‌خان، واگذاری امتیاز رژی توسط میرزا علی‌اصغرخان امین‌السلطان

رحیم‌پور ازغدی قلب نئولیبرالیسم را هدف گرفته است

استاد رحیم پور بانگ بلند وجدان بیدار عدالت طلب اسلامی است که از دل آرمان های انقلاب در آمده است. ایشان به درستی انتقاد می کنند ما نباید بگذاریم که منطق سودمحور و سودسالار سرمایه داری مدرن و شبه مدرن بر مناسبات اقتصادی ما حاکم شود و ما این مناسبات ظالمانه را تطهیر و توجیه کنیم و هر کسی هم که از عدالت اسلامی صحبت کرد بگوییم که تو داری نظم و نظام را بهم می ریزی، دولت را زیر سوال می بری و با این بهانه ها او را کنار بگذاریم؛ اگر بنا بود این دست اقدامات صورت بگیرد رژیم شاه بسیار بهتر بلد بود که این کارها را انجام دهد؛ متاسفم از این که عده ای با شعار آزادی سعی دارند خفقان ایجاد کنند و دهان منتقدان را ببندند.

جمهوري اسلامي بدون اسلام

خطر جماعتي كه جمهوري اسلامي كه بر مبناي انقلاب اسلامي برپاشده توسط فقيه شجاع زمان را عرفي مي‌خواهد و دقت ندارد كه همان امام انقلابش را در برابر قوانين ضد اسلامي رژيم طاغوت شروع نمود، از جماعت سكولاري كه «مي داند كه نميداند» بسي بيشتر است و اينجاست كه بايد فريادها بر سر شوراي عالي انقلاب فرهنگي زد كه چه كرده اي با علم انساني كه اسلامي اش نكردي به كنار كه انسان هايي تربيت نمودي كه با يك خروار ريش خواستار جمهوري اسلامي بدون احكام اسلامي‌اند

فکر انقلاب اسلامی و آدرس‌های غلط

متاسفانه جریان دشمن‌شناسان دوست‌فراموش هم‌چنان می‌تازند و به‌جای اسلام‌شناسی، غرب‌شناسی را اولویت می‌دانند و با نقد غربی بر غرب، می‌خواهند ترجمانی از اسلام ارائه کنند که از آن برداشت‌ها برآمده است و به تعبیر دیگر اسلام‌شناسی‌شان فرع بر غرب‌شناسی است.

سبک زندگی شما از پیش طراحی شده است!

ابزار نهایی شرکت‌های بزرگ برای حفظ فرهنگی از این دست، ترویج ۴۰ ساعت کار هفتگی به عنوان سبک زندگی طبیعی است. تحت این شرایط کاری، مردم باید زندگی شخصی خود را به عصرها و آخر هفته‌ها موکول کنند. این ساختار باعث می‌شود که ما به طور طبیعی تمایل بیشتری برای صرف هزینه بابت سرگرمی و تفریحات داشته باشیم، چرا که وقت آزادمان بسیار اندک است.

«سگ‌های زرد» ی که قربانی برادری شغال شدند

بزنگاهی که بت اتوپیای این غرب زده ها را می شکند اما گویی آنان چنان مشغول له له زدن برای نمایش اشک تمساح هستند که پشت پرده این شوی تبلیغاتی را نمی بینند. نمایش اشک تمساحی که یانکی ها با تمام قوای رسانه ای آن را به روی آنتن می‌برند تا زنده به گور شدن آرزوهای بسیاری تحت الشعاع برآروده شدن یک روزه آرزوی یک کودک پنج ساله شود.

فرهادی مرعوب و مفتون جذابیت‌های ظاهری غرب نشده است

ما هنرمندانی با سابقه انقلابی داریم که تا پای‌شان به کشورهایی غربی رسید ترمز بریدند و فیوز پراندند. شروع کردند به شعر عاشقانه گفتن درباره غرب. آن هم درباره چه چیزهایی! مثلا در وصف کافه‌های لندن یا کافه‌های پاریس و آداب میگساری متمدانه انگلیسی‌ها و …. این نگاه کجا و نگاه فرهادی کجا؟ در نگاه او ذره‌ای احساس حقارت در برابر غرب نمی‌بینیم.

قرار نیست همه استعدادها شوی تلویزیونی باشد

نباید خود را با آمریکا و هالیوود و لاس وگاس مقایسه کنیم و تصور کنیم که باید در کشورما هم روش استعدادیابی شبیه آن باشد تا عقده نداشته باشیم. روش حضور اجتماعی در جامعه ایران قرار نیست مثل جامعه آمریکا باشد…

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.