چگونه برجام کشور را برای همیشه از چرخه سوخت هسته‌ای محروم کرد؟

پذیرش محدودیت‌ها در این زمینه به معنی از دست دادن بخش قابل توجهی از منابع سوخت هسته‌ای کشور است. این در حالی است که برای تامین نیاز قطعی کشور به ۲۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای، به این منابع سوخت به طور اساسی احتیاج وجود دارد. در واقع به نظر می‌رسد علاوه بر ایجاد محدودیت گسترده در ظرفیت غنی سازی ایران برای سالیان طولانی و حتی صفر شدن ظرفیت غنی سازی کشورمان بعد از سال دهم، ایجاد محدودیت در منابع سوخت هسته‌ای کشور یکی دیگر از دستاوردهای طرف مقابل در مذاکرات هسته‌ای بوده است.

تصورات متناقض اعضای تیم مذاکره‌کننده در مورد برجام

صالحی: ۱۵ سال دیگر ۱۹۰ هزار سو را خواهیم داشت! /عراقچی:۱۵ سال دیگر به یک میلیون سو غنی‌سازی می‌رسیم! / متن برجام: ۱۵ سال بعد، ایران حداکثر اجازه ایجاد ۴۷ هزار سو دارد، آن‌هم به صورت بالقوه!

حدود 7هزار کلیوگرم اورانیوم زیر 5درصد اکسید شد

«تایید کاهش ذخایر اورانیوم غنی شده ایران»، در حالی است که محمد جواد ظریف پس از قدم زدن 15 دقیقه ای با جان کری در شهر ژنو هنگامی که با انتقاداتی در داخل روبرو شد تاکید کرد که در جریان مذاکرات هسته ای از حقوق هسته ای ملت ایران دفاع کرده است و در جریان پیاده روی با کری نیز مذاکرات ادامه داشته است.

تشریح اهداف ایران از برنامه‌ هسته‌ای خود

سفیر ایران در فرانسه در گفت‌وگو با شبکه «صدای روسیه» به تشریح اهداف کشورمان از برنامه هسته‌ای خود پرداخت.

وضعیت کم خونی در گروههای سنی کشور

مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: اجرای برنامه ملی غنی سازی آرد با آهن و اسید فولیک باعث کاهش کم خونی در گروههای سنی نوجوان و بزرگسال شده است.

متن گزارش جدید آژانس درباره برنامه هسته‌ای

در این گزارش که در اختیار اعضای آژانس قرار گرفته، دیده بان هسته ای سازمان ملل تائید کرده است که ایران اجرای گام های لازم برای عمل به تعهدات خود بر اساس تمدید برنامه مشترک اقدام را آغاز کرده است.

نامه ۱۲ هزار نفر از نخبگان به رئیس رسانه ملی برای برگزاری مناظره هسته ای

پس از اینکه بیش از 12 هزار نفر از اساتید دانشگاه، دانشجویان و طلاب حوزه‌های علمیه با امضای طوماری از ضرغامی رئیس رسانه ملی ‏خواستند مناظراتی در رابطه با مذاکرات هسته‌ای در صدا و سیما ترتیب دهد، میزگردی با عنوان «بررسی ابعاد مختلف توافقنامه ژنو و مذاکرات جامع»‌ با حضور چهار تن از نمایندگان نامه 12هزارنفری نخبگان به رئیس صدا و سیما برگزار شد.

مذاکره پس از کسب تکلیف از رهبری آغاز شد

وزیر امور خارجه پیشین کشورمان تاکید کرد: در زمینه مذاکره با آمریکا، نخستین بار ما برای کسب اجازه، نزد مقام معظم رهبری رفتیم و ایشان شرط گذاشتند که مذاکرات فقط در زمینه هسته‌ای باشد و ما در آن زمان کار را شروع کرده بودیم.

ایران اکسیدسازی 5 درصد را هم آغاز کرد

مقرر شده است که ایران به محض آغاز به کار خط تبدیل UF6 به UO2 باید مواد 5 درصدی را هم که از تاریخ 3 آذر 92 (24 نوامبر 2013) –روز امضای توافق ژنو- به این سو تولید کرده اکسید کند یا در واقع، عملا از بین ببرد.

زیباکلام: آقای صالحی این سخنان خفت‌بار است

کشوری که آن همه تحریم و درگیری را تحمل کرد تا سوخت 20درصد تولید کند و نهایتا با خون دل های شهریاری و احمدی روشن و بسیاری شهید هسته ای دیگر به آن دست یافت، آیا درست است که اکنون گفته شود همه‌ی این ها بی مورد بوده و ما نیازی به این سوخت نداریم؟! آقای صالحی! این سخن خفت بار است.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.