سرانجام تعامل با آمریکا، عاقبت قذافی و مُرسی است

144 عضو کنگره آمریکا در نامه‌ای از اوباما برای وارد شدن به مسئله مذاکرات تشکر کرده بودند و در آن آورده بودند که اگر آمریکا مذاکرات را رها کند یا کاری کند که منجر به فروپاشی آن شود برای کشور آمریکا خوب نیست و برای آن نیز دو دلیل وجود دارد؛ ابتدا اینکه ما دیگر نمی‌توانیم برنامه هسته‌ای ایران را کنترل کنیم و نکته مهم‌تری که وجود دارد این رژیم چند جانبه‌ای که امروز پای مذاکره با آمریکا نشسته‌اند فرو می‌پاشد و در واقع آنان در این نامه به اوباما تذکر دادند که شکست مذاکرات منجر به فروپاشی تحریم‌ها می‌شود.

منوچهر محمدی: به جرئت می‌گویم در تاریخ روابط بین الملل چنین توافقی ندیده‌ام

هنوز پروتکل را امضا نکرده، آن‌ها می‌گویند باید پادگان‌ها را بازرسی کنیم. وقتی امضا کردیم که دیگر هر جا را خواستند بازرسی می کنیم. به بازرسان آژانس باید اعتماد کنیم؟ هانس بلیکس گفته بود که بازرسان آژانس دو دسته اند. خوب‌هایشان جاسوس آمریکا و بدهایشان جاسوس اسرائیل هستند!

فردا نشست مطبوعاتی منتقدین توافق هسته‌ای

نشست خبری کمیته صیانت از منافع ایران با عنوان «توافق لوزان؛ کدام استقلال؟ کدام پیروزی؟» با سخنرانی اساتید و کارشناسان​ و حضور رسانه‌های داخلی و خارجی جهت تبیین واقعیات مذاکرات ​لوزان روز یکشنبه 16 فروردین برگزار می‌گردد.

ایران و مقاومت یک قطب قدرت در نظم آینده جهان

فواد ایزدی با اشاره به افول قدرت آمریکا و با تاکید بر لزوم فهم درست از تحولات جهانی تاکید کرد: اگر در زمانی که خود آمریکا اعتراف می‌کند که کدخدا نیست، تفکر ما این باشد که امریکا را کدخدا بدانیم، کشور را دچار مشکل می‌کنیم.

قدرت «سخت» غرب در حصار قدرت «نرم» ایران

ایزدی گفت: امروز با وجود به این که هزینه نظامی آمریکا به تنهایی بیش از مجموع تمام هزینه های نظامی کشور های دنیاست، اما توان حمله نظامی به ایران را ندارد. علت آن حمایت ملت‌هایی است که به خاطر قدرت نرم ما که ریشه در آرمان‌های امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی دارد، توان قدرت سخت غربی‌ها را محدود کرده است.

با «تعارض» و «تعامل» غرب چه باید کرد؟

پرسشی كه خوب است دانشگاه‌های ما به آن پاسخ دهند این ­است ­كه امروز در این عرصه‌ی دوگانه‌ی «تعارض» و «تعامل» منافع در سطح جهان، چه باید بكنیم؟ چگونه منافع خود را تأمین كنیم؟ چگونه چالش­‌ها را حل و موانع را رفع كنیم؟ و بالاخره در مقابل بدخواهی­‌ها و ظلم­‌هایی كه متوجه ماست چه واكنشی نشان بدهیم؟

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.